Zamknij
REKLAMA

Wędrowny Zakład Kultury w Walentynowie

17:58, 11.10.2017 | Sołectwo Walentynowo
REKLAMA
Skomentuj

Sołectwo Walentynowo odwiedziło Stowarzyszenie Krotochwile, realizator projektu Wędrowny Zakład Kultury, finansowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego.

Dla dzieci w wieku 5-12 lat odbyły się warsztaty kreatywne prowadzone przez animatorkę Kingę Popiela, których uczestnicy m.in. odbyli spacer po Walentynowie wcielając się w rolę przewodników, wskazywali swoje domy oraz ciekawe miejsca naszej miejscowości; na tej podstawie stworzyli wielkoformatową mapę wsi. Powstały także słoiczki życzeń, w których dzieci "zamykały" to co chciały, aby powstało w miejscu ich zamieszkania. Padało wiele ciekawych propozycji: basen, większy plac zabaw itp.

Równolegle w kuźni Zenona Polachowskiego nagrywano materiał filmowy z cyklu "Mistrz i uczeń". W rolę mistrza wcielił się sołtys Polachowski, uczniem natomiast był Marcin Konieczko. Na podstawie udzielonego wywiadu oraz zajęć praktycznych powstanie ok. 10 minutowy film przedstawiający rzemiosło kowalskie.

Dziękujemy za udostępnienie lokalu oddziału przedszkolnego oraz Ani Adamik za czuwanie nad przebiegiem spotkania. Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń i rozmaitych aktywności. Liczymy na dalszą współpracę i wymianę doświadczeń z realizowanych projektów.

(Sołectwo Walentynowo)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018