REKLAMA

REKLAMA
10:39, 22.01.2018
Problemy z odpaleniem samochodu dotykają nas przede wszystkim w zimie. Nie znaczy to jednak, że latem kompletnie nie musimy się przejmować elementami układy elektrycznego.
12:54, 10.01.2018
Mówisz: „trencz” myślisz: „wiosna”. Zanim jednak ona nastąpi warto sprawdzić jakie modele będą najciekawsze! Dla tych, którzy ciągle jeszcze przymierzają się do zakup kurtki zimowej, mamy podsumowanie najbardziej oryginalnych modeli, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji!
08:53, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
08:50, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
14:11, 21.12.2017
Przebywanie z ptakami, które przychodzą do karmniki, nie tylko sprawi Ci bardzo dużo przyjemności, ale również pozwoli na rozszerzenie wiedzy o przyrodzie, która nas otacza. Dla dzieci jest to zazwyczaj pierwszy kontakt z ptakami żyjącymi dziko. Są to wystarczające powody, aby zająć się dokarmianiem ptaków. Trzeba to jednak robić w taki sposób, aby im nie zaszkodzić.
11:20, 11.12.2017
Usługi ochroniarskie to profesjonalne rozwiązanie przeznaczone dla każdego wymagającego wysokiego poziomu bezpieczeństwa – osób prywatnych oraz firm. Jeśli również nie wiesz, czy skorzystać z takiej obsługi, sprawdź razem z nami powody, dla których warto wybrać usługi agencji ochroniarskiej.
11:25, 16.11.2017
Ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC wciąż rosną. W III kwartale 2017 r. średnio płaciliśmy za te polisy aż o 22% więcej, niż przed rokiem. Kierowcy nie są jednak całkowicie bezbronni. Istnieją sposoby na to, by za OC płacić mniej.
14:19, 03.11.2017
Masz wolne środki i nie wiesz, co z nimi zrobić? Warto pomyśleć o założeniu lokaty bankowej. Ile możemy obecnie dzięki niej zyskać?
00:00, 26.10.2017
Montaż instalacji wodnej czy gazowej jest jednym z ważniejszych procesów budowy domu. Jego sprawne funkcjonowanie wpływa na komfort mieszkania, korzystanie z ciepłej wody w kranie, kąpieli pod prysznicem czy włączania kuchenki gazowej. W co należy się zaopatrzyć, aby z naszych rur popłynęła woda, ale też aby dało się ją zakręcić?
06:00, 17.10.2017
Jesienno-zimowa pogoda nie zawsze sprzyja dobremu samopoczuciu. Tym bardziej, powinien być to czas, który stawia wyzwania naszemu organizmowi i zdrowiu. Coraz częściej ogarnia nas wówczas brak energii i nostalgia, a nasza odporność często diametralnie ulega osłabieniu. Jak z tym walczyć? W uzdrowisku w Ciechocinku pomogą Ci wrócić do dobrej formy!
REKLAMA
12:05, 14.10.2017
O zielonej herbacie wiadomo sporo, natomiast jej odpowiednikiem dla miłośników kawy jest zielona kawa. To po prostu kawa niepalona, która w ostatnich latach staje się popularnym składnikiem suplementów diety. Według jej producentów, zielona, niepalona kawa wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na organizm. Jak działa ten składnik i czy ułatwi nam odchudzanie bez zmiany diety?
00:00, 13.10.2017
Lokalna Organizacja Turystyczna z Torunia zwyciężyła w ministerialnym konkursie i w listopadzie zorganizuje wizytę studyjną dla kilkudziesięcioosobowej grupy nauczycieli. Odwiedzą oni także Toruń! Jaki jest cel tej wizyty?
09:01, 03.10.2017
Zakupienie klasycznego samochodu to nie tylko wydatki związane z jego odnową – które pochłaniają bardzo dużo naszych środków finansowych. Samochód, jeżeli nie jest oficjalnie zarejestrowany, a spełnia wszelkie wymogi, musi przejść przez procedurę związaną z jego kwalifikacją. Dopiero po tym możliwe będzie uzyskanie żółtych tablic.
08:51, 03.10.2017
Każda branża rządzi się własnymi prawami. Co istotne, każda z nich ma swoją specyfikę i w dużym stopniu to ona generuje różnego rodzaju zagrożenia i niebezpieczeństwa. Inaczej pracuje się w biurze, inaczej w warsztacie samochodowym. Inaczej będzie skonstruowana zatem polisa ubezpieczeniowa dla każdego z tych miejsc. Każdy z pracodawców stara się w odpowiedni sposób ochronić pracowników i mienie przed wypadkami, wdraża procedury BHP i dba o sprzęt i zdrowie, ale warto być przygotowanym na sytuacje, które mogą zaskakiwać, szczególnie w miejscach, gdzie nietrudno o wypadek. Jako pokazują statystyki jednymi z najbardziej narażonych na nieprzyjemne zdarzenia zakładów pracy są warsztaty samochodowe, a tylko 75% z nich jest ubezpieczonych. To istotne, ponieważ ta bardzo specyficzna działalność jest narażona nie tylko na straty w mieniu, ale również na roszczenia klientów wynikające z uszkodzenia pojazdów.
00:00, 02.10.2017
Inną nazwą przegubów kulowych są przeguby osiowe. Zapewniają one poślizg skrętu pomiędzy mostkiem a obudową łożyska koła. Zamontowane w centralnej części mostka, przeguby kulowe są odporne na wysoki poziom nacisku mechanicznego i napięcia. Jednak w związku z ogólnym zużyciem, część ta jest normalnym obiektem uszkodzeń, które w najgorszym scenariuszu polegają nawet na ich pęknięciu.
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018