Dobra postawa lekkoatletów Gwdy w Poznnaiu

07:56, 11.09.2018 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" bardzo udanie wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu.

Impreza ta tradycyjnie kończy całoroczny cykl imprez lekkoatletycznych, których wyniki są uwzględniane do ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego w Polsce. Zawodnicy "Gwdy" w gronie ok. 500 startujących spisali się znakomicie - wywalczyli pięć medali: jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy, dokładając aż 26 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, co w końcowym rozrachunku daje PLKS "Gwda" Piła 120 punktów w tym sezonie.

Efektowne podwójne zwycięstwo w skoku wzwyż dziewcząt odniosły 14-letnia Klaudia Brzeczkowska z rekordem życiowym 152 cm oraz srebrna medalistka Katarzyna Madej z rezultatem 150 cm. Srebrny medal w skoku wzwyż chłopców z dobrym wynikiem 183 cm zdobył Marcin Król. Po bardzo zaciętej końcówce srebrny medal w biegu na 600 m wywalczył Filip Kabata, uzyskując rezultat 1:33,07.

O bardzo miłą niespodziankę postarała się Alicja Tadych, która w pchnięciu kulą wywalczyła brązowy medal z dobrym rezultatem 11 metrów. Swoistym ewenementem jest to, że Alicja należy do czołowych sprinterek Wielkopolski w kategorii młodziczek, co w perspektywie może stwarzać szansę na dobrą wieloboistkę.

Obok wspomnianych pięciu medali, zawodnicy "Gwdy" w wielu konkurencjach poprawiali rekordy życiowe, często na wysokim poziomie, wywalczając przy tym punkty do klubowego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym. W tym gronie na czoło wybijali się Mikołaj Szarejko i Mateusz Paprocki. Pierwszy z nich był dwukrotnie piąty: na dystansie 110 m ppł. z bardzo wartościowym rekordem życiowym 16,61 sek. i na 200 m ppł. z wynikiem 29,10 sek. Wynik i miejsce w tej drugiej konkurencji mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie był podmęczony wcześniejszymi dwoma biegami na 110 m ppł.

Mateusz Paprocki był również w ścisłej czołówce: w biegu na 100 m zajął piąte miejsce z bardzo dobrym wynikiem 11,82 sek. oraz ósme w skoku w dal - 561 cm. Minimalnie do medalu zabrakło Mikołajowi Macios, który w skoku wzwyż był czwarty z rezultatem 170 cm.

Pozostałe miejsca punktowane zajęli: Marcin Król, pchnięcie kulą - 10,81 m, Kamil Sawala, pchnięcie kulą - 9,48 m i rzut dyskiem - 28,71 m, Dawid Iwanek, bieg na 1000 m - 3:04,36, Oliwia Zawadzka, rzut oszczepem - 25,23 m, Kacper Czerwiński, skok wzwyż - 165 cm, Joanna Król, pchnięcie kulą - 9,06 m, Julia Mazur, pchnięcie kulą - 8,78 m, sztafeta 4x100 m chłopców (Krzysztof Piasek, Bartłomiej Wysocki, Mikołaj Kaźmierski, Filip Kabata) - 49,28 sek.