REKLAMA

Akademia Piłkarska Reissa - solidna marka na ziemi pilskiej

12:09, 11.01.2017 | Magdalena Rychlik
REKLAMA
Skomentuj
fot. Mateusz Dembowiak

W tym roku miną już trzy lata, odkąd młodzi mieszkańcy Piły i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. To właśnie tu niemal każdego dnia swoją pasję i miłość do futbolu rozwija blisko 110 młodych piłkarzy.

- W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Pile - mówi koordynator lokalizacji Piotr Martenka.

Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie - Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin - dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede - mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Rozkwit Akademii w Pile aktywnie monitoruje także jej patron - Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi.

- Po tych kilku latach widzę, że cała Piła może być dumna z pracy, jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Piłę słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu - chwali Piotr Reiss, król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Warto podkreślić, że Akademia Piłkarska Reissa na swoim koncie ma już budzące podziw sukcesy. Poza dobrą zabawą i prawdziwą dawką endorfin to nieustanny rozwój piłkarski. Do najważniejszych osiągnięć należą 1. miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, (Trampkarz, rocznik 2002), 1. miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, (Żak, rocznik 2007) , 1. miejsce w Turnieju FootballPro Cup Masters V 2016 rocznik 2007 r. , 3. miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski w Warce rocznik 2007 i 2008, 1. miejsce w Turnieju Football Park Leszno Cup (rocznik 2008), 1. miejsce w Turnieju Śrem Cup (rocznik 2008), 1. miejsce w Turnieju Radomiak Cup (2007 r.)

Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Pile, koordynator klubu Piotr Martenka z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość.

- Właśnie rozpoczęliśmy noworoczne nabory i zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze, podczas których także rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie. Trenujemy cały rok, a ferie zimowe i wakacje spędzamy na profesjonalnych obozach i półkoloniach ze SportujMy.pl.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem lokalizacji - Piotrem Martenką, tel. 601 571 399 lub pod adresem p.martenka@akademiareissa.pl.

(Magdalena Rychlik)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018