Lekkoatleci Gwdy wchodzą w sezon z 14 punktami

10:39, 25.03.2017 fp

Dla lekkoatletów PLKS "Gwda" Piła trwa dobry okres startów przełajowych, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Po udanym występie na Przełajowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze, tym razem młodzicy ubiegali się o medale i punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Przełajach, które odbywały się na sprawdzonych, trudnych górzystych trasach w Żerkowie. Do tego doszły jeszcze bardzo niekorzystne warunki pogodowe, biegaczom bowiem towarzyszył ciągły zimny deszcz.

Do wcześniej wywalczonych w Jeleniej Górze siedmiu punktów, młodzicy dołożyli kolejne siedem. W ten sposób lekkoatleci „Gwdy” - lepiej niż w roku ubiegłym - z dorobkiem 14 punktów rozpoczęli mistrzowski sezon 2017. Na ten dorobek zapracowali zwłaszcza zdobywcy cennych punktów.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła utalentowana zaledwie czternastoletnia Paulina Wolf, która w stawce biegaczek na dystansie 1500 m wywalczyła brązowy medal. Blisko zdobycia medalu na dystansie 2500 m była Hanna Krajewska, zajmując wysokie piąte miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się czternastolatek Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 3000 m wywalczył ósmą lokatę.

Miejsca punktowane ponadto zajęli: Hubert Kuchta - 11.w biegu na 2000 m, Tymoteusz Adamczyk - 12. w biegu na 3000 m, Piotr Konek - 15. w biegu na 2000 m. W punktacji drużynowej zespół „Gwdy” zajął trzecie miejsce.