Mistrzynie Wielkopolski w przełajach są z Piły

07:58, 29.05.2017 fp
reo

Uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Pile, będące również zawodniczkami drużyny młodziczek młodszych Enea Basket Piła, zdobyły Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 25 maja w Żerkowie.

Pilanki w składzie (Weronika Nadskakuła - 16 miejsce, Natalia Szarejko - 27 miejsce, Alicja Bąbińska - 29 miejsce, Julia Kowalska - 30 miejsce, Julia Czapczyk - 82 miejsce, Michelle Chura Quispe - 127 miejsce) drużynowo zdobyły 853 punkty. W klasyfikacji końcowej pilanki wyprzedziły o 20 punktów dziewczęta ze SP im. Adama Mickiewicza w Żerkowie oraz o 23 punkty SP Opalenica. W zawodach wzięło udział 26 zespołów (w sumie przeszło 200 startujących dziewcząt), co pokazuje, jak wielki sukces odniosły pilanki.

Jest to historyczny sukces dziewcząt z ZS nr 2 w Pile. Podopieczne nauczycieli Katarzyny Aszemberg Krajewskiej oraz Tomasza Pochylskiego nie kryły zdziwienia ze zwycięstwa, gdyż nie jechały na finał wojewódzki jako faworytki. Widać ciężka praca na lekcjach wychowania fizycznego oraz na treningach koszykówki bardzo dobrze buduje formę biegową niesamowicie uzdolnionych i ambitnych dziewcząt z Piły.

Teraz przed „złotkami” kolejne wyzwanie. 30 maja w Pile na stadionie przy ulicy Żeromskiego odbędzie się Finał Wielkopolski w Czwórboju Lekkoatletycznym. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

W Żerkowie wysokie 5 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2001-2003 zajęli również uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Pile: Mieszko Tobera - 3 miejsce, Adrian Czyż - 30 miejsce, Jakub Bąk - 68 miejsce, Wiktor Przepióra - 86 miejsce, Mikołaj Szarejko - 108 miejsce, Mikołaj Kaźmierski - 123 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców z rocznika 2004 na 16 miejscu uplasował się Bartosz Czyż - znakomity biegacz z Zespołu Szkół nr 2 w Pile. Niestety Bartek podczas biegu doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda, co uniemożliwiło mu zająć miejsca na podium (Bartek był jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w zawodach).

W klasyfikacji indywidualnej chłopców z roczników 2001-2003 trzeci na mecie uplasował się uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pile - Mieszko Tobera. Ciekawostka jest taka, że tuż przed nim, czyli na miejscu drugim, zakończył bieg Adrian Sobkowiak - wychowanek KS Basket Piła, a obecnie uczeń Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie.