Cztery medale judoków w Sochaczewie

11:33, 10.09.2017 fp

W Sochaczewie odbył się Puchar Polski Juniorów w Judo . W zawodach wystartowali z bardzo dobrym rezultatem podopieczni trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

W wadze 90 kg Tomasz Drzewiecki zdobył złoty medal, w finale pokonując zawodnika z Rosji przez ippon. W wadze 55 kg Beniamin Podemski w walce finałowej uległ zawodnikowi z Ukrainy przez wazari, zdobywając tym samym srebrny medal. W wadze 66 kg Oskar Pazdaj w walce o wejście do finału przegrał z zawodnikiem z Rosji, a następnie w pojedynku o brązowy medal wygrał z zawodnikiem z Tarnowa.

Jako klub UKS "3" Piła, który działa przy Szkole Podstawowej nr 6, w kwalifikacji medalowej zajął drugie miejsce za klubem z rosyjskiego Sankt Petersburga, zaś w kwalifikacji klubów z Polski był na pierwszy miejscu.

Zawodnik  UKS "Leśnik" Kaczory Adam Stodolski w wadze  73 kg startował pierwszy raz w tym roku w gronie juniorów i zdobył  srebrny medal. W finale przegrał z zawodnikiem Wisły Kraków przez wazari.

- Start zawodników należy ocenić bardzo wysoko. Odnieśliśmy pierwszy historyczny sukces w dziejach klubu, zwyciężając w Polsce w kategorii juniorów - mówi trener Józef Jopek.

Z pomocą w wyjeździe do Sochaczewa przyszli Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe SPEDEX Stobno i Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu.

Dodajmy, że wczoraj w Pucharze Europy seniorek w Bratysławie wystartowała Katarzyna Wiszniewska, która w wadze 48 kg zajęła piąte miejsce.