Zamknij
REKLAMA

Brzuchem do góry - w Pile i Nowej Wsi Ujskiej

14:09, 08.08.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

"Brzuchem do góry" to tytuł spotkania i warsztatu artystycznego z ilustratorką książek Urszulą Palusińską - dla wszystkich, którzy kochają lato, leniuchowanie i patrzenie w niebo.

Spotkania odbędą się 17 sierpnia w oddziale dla dzieci pilskiej biblioteki (godz. 11.00) oraz przy bibliotece w Nowej Wsi Ujskiej (godz. 16.00). Inspirację stanowić będzie książka "Brzuchem do góry" - pomysłowa, przepełniona wakacyjną atmosferą, pokazująca jak zaskakująco może wyglądać świat oglądany z bardzo leniwej perspektywy. To także książka o uważności, pielęgnowaniu chwili, pełna zachwytu nad "tu i teraz", nad rzeczami zwykłymi: tańcem ciem w świetle latarki, kłębami dymu unoszącego się nad ogniskiem, światłem gwiazd odbitych w jeziorze.

Urszula Palusińska (ur. 1984) - absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Zajmuje się filmem animowanym i ilustracją. Książka "Majn Alef Bejs" z ilustracjami jej autorstwa zdobyła główną nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii non fiction oraz wyróżnienia na biennale ilustracji w Lizbonie i w konkursie Książka Roku polskiej sekcji IBBY. Autorka filmów "Coś w tym gatunku" i "Nie ma to jak w kinie". W 2017 roku nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się książka "Brzuchem do góry", nagrodzona w konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY w kategorii książka dla dzieci.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone