Zamknij
REKLAMA

Nowa oferta pilskiej biblioteki. Usłyszysz książkę!

12:15, 24.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - edycja 2017", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca.

- W ramach projektu otrzymaliśmy nieodpłatnie dwa urządzenia, które przystosowane są do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące – mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile. - Czytak Plus jest odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia. Z kolei Czytak NPN to bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaki wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku (orzeczenie o niepełnosprawności). Urządzenia wraz z książkami wypożyczyć można w Dziale Zbiorów Multimedialnych.

Biblioteka otrzymała także bezpłatnie pakiet blisko 1500 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na tych urządzeniach. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem zasób książek audio będzie sukcesywnie powiększany.

Stowarzyszenie "Larix" od 2007 roku zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone