Zamknij
REKLAMA

Rola masażu w życiu człowieka

17:54, 08.02.2018 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Masaż kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością, odprężeniem i relaksem. Marzy o nim niemal każdy po długim i trudnym dniu, tymczasem zabiegi masażu przynoszą szereg korzyści zdrowotnych. Wśród typowych dla naszych czasów chorób i dolegliwości zaliczają się zwyrodnienia kręgosłupa i stawów. Z tego względu w najbliższych latach rosnąć będzie zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych do swojego zawodu, którzy swoją pracą przyczynią się do ratowania ludzkiego zdrowia i podwyższania komfortu życia.

Na jakie dolegliwości skarżą się Polacy?
Z badań przeprowadzonych przez firmę SW Research wynika, że aż 93% Polaków uskarża się na bóle pleców. Jednocześnie około 400 tys. z nas cierpi na zapalne choroby reumatyczne, a 150 tys. na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (źródło). To tylko wybrane przykłady dolegliwości wynikających z siedzącego trybu życia, ograniczonej aktywności fizycznej i braku czasu na dbanie o własne ciało.

Z opieki masażysty powinni korzystać wszyscy, szczególnie ludzie pracujący przed komputerem jak również wykonujący ciężka pracę fizyczną. Masaż ma w tym przypadku nie tylko działanie relaksacyjne, ale także zdrowotne.

Czym zajmuje się technik masażysta?
Masażysta pomaga w regeneracji ciała i mięśni, pozwala się zrelaksować, rozluźnić i poprawić samopoczucie nie tylko fizyczne, lecz także psychiczne. Do masażysty zgłaszają się zarówno osoby, które cierpią na pewne dolegliwości, jak i takie, którym zależy głównie na odprężeniu.

Masaż medyczny stanowi jeden z najważniejszych elementów rehabilitacji osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa i stawów oraz innymi dolegliwościami ortopedycznymi. W ten sposób technik masażysta świadczy swoje usługi jako ważny członek zespołu medycznego lub prowadzi zajęcia indywidualnie.

Jednak leczenie to nie jedyna rola masażu. Masaż sportowy pomaga osobom wyczynowo uprawiającym sport lepiej przygotować ciało do kolejnych wyzwań, szybciej je regenerować, a tym samym unikać kontuzji i osiągać lepsze rezultaty. Z kolei masaż relaksacyjny, kosmetyczny i profilaktyczny przyczynia się do polepszenia komfortu życia klientów, rozluźnienia oraz mają spore znaczenie w profilaktyce wspomnianych wcześniej schorzeń.

Jak zostać technikiem masażystą i stać się cenionym specjalistą?
W jaki sposób wkroczyć na ten dynamiczny i korzystny dla pracownika rynek pracy? Kluczem jest oczywiście edukacja prowadzona na wysokim poziomie. Należy wybrać szkołę, która nie tylko będzie przekazywała wiedzę teoretyczną dotyczącą technik masażu czy anatomii człowieka i wpływu masażu na zdrowie pacjenta, ale również pozwoli na naukę praktycznego masażu. Część praktyczna nauki jest nawet ważniejsza niż teoria, choć technik masażysta musi też posiadać solidne podstawy teoretyczne. Musi wiedzieć, jaki masaż zastosować u pacjenta, aby mu pomóc a nie zaszkodzić.

Dobrze wykształcony technik masażysta, znający wiele technik i zagadnień związanych z fizjoterapią ma możliwości podejmowania pracy w przyszłości. Może otworzyć  zarówno własną praktykę - stacjonarną lub mobilną, z dojazdem do klientów, jak i pracować w publicznych i prywatnych ośrodkach zdrowia, salonach masażu, salonach kosmetycznych, hotelach SPA, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach rehabilitacyjnych i sportowych, a nawet klubach sportowych.

Nauka w TEB Edukacja
Warto wybrać szkołę TEB Edukacja nie tylko ze względu na profesjonalizm i doświadczenie, ale także pakiet benefitów oferowany słuchaczom. TEB Edukacja to własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz nauczyciele-praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują prawdziwą, potrzebną wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem. To także okazja do zdobycia dodatkowych certyfikatów. Małe grupy, kameralna i przyjazna atmosfera oraz wysoka jakość kształcenia - TEB Edukacja to twoja szansa na zdobycie wymarzonego zawodu i lepszą przyszłość, więc nie zwlekaj, zacznij realizować marzenia już dziś!

Szkoła Policealna TEB Edukacja
Piła, ul. Śródmiejska 16
tel. 67 356 73 50
e-mail: [email protected]
www.teb.pl

(artykuł promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone