REKLAMA

PRGOK na okrągło edukuje o segregacji

13:11, 14.07.2017 | ZM PRGOK
REKLAMA
Skomentuj

"Segregacja na okrągło" to kampania edukacyjna skierowana do mieszkańców 14 gmin Związku Międzygminnego "Pilski Regon Gospodarki Odpadami Komunalnymi". Jej celem jest przekazanie wiedzy i utrwalenie zasad segregacji, a także przedstawienie zagrożeń wynikających z niesegregowania odpadów i spalania śmieci w piecach domowych.

Ta już druga plenerowa kampania edukacyjna PRGOK towarzyszy największym imprezom w gminach członkowskich i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców.

- Podczas pikników mówimy o segregacji w kontekście ochrony środowiska podkreślając korzyści płynące z oszczędzania surowców, pokazujemy zalety ekologicznego stylu życia. Różnorodna forma przekazu angażuje setki rodzin i przyczynia się do zwiększenia zainteresowania odzyskiem surowców wtórnych wśród mieszkańców Związku - mówi Małgorzata Sypuła, Przewodnicząca Zarządu PRGOK.

Stoisko Związku oferuje m.in. konkursy wiedzy ekologicznej z nagrodami (zgniatarkami do butelek i puszek, zestawami do segregacji i innymi eko-gadżetami) oraz warsztaty recyklingowe promujące ponowne, kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych w domu rzeczy. Ważnym elementem plenerowych działań edukacyjnych są występy artystyczne (m.in. podczas Dnia Ziemi czy Krajowej Wystawy „Miasto-Ogród”) oraz gry i zabawy ekologiczne.

- Cieszymy się, że z naszym ekologicznym przesłaniem możemy być obecni wśród mieszkańców wszystkich gmin. Te spotkania są dla nas nie tylko możliwością przekazania ważnych informacji ale i pozyskania ich od ludzi w formie wypełnionych ankiet na temat funkcjonowania naszego systemu, które będą przedmiotem szczegółowej analizy w biurze Związku - dodaje M. Sypuła.

Tegoroczna kampania plenerowa PRGOK dotarła już do gmin: Piła, Okonek, Ujście, Wyrzysk, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Drawsko, Krzyż, Wieleń i Krajenka. Wkrótce zawita do Kaczor na "Gminny Turniej Wsi" (30.07.), do Jastrowia na "Piknik Militarny" (12.08.) oraz na dożynki do gmin Czarnków (27.08.) i Wysoka (2.09. w Mościskach).

Program edukacyjny "Segregacja na okrągło" został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

(ZM PRGOK)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018