Zamknij
REKLAMA

Policyjny pościg zakończył się wypadkiem

10:38, 11.08.2017 | Szamocin 112
REKLAMA
Skomentuj
OSP Szamocin

Do zdarzenia doszło w środę  po godzinie 16. na ulicy Szkolnej w Szamocinie. Kierujący radiowozem uderzył w prawidłowo jadącego z przeciwnego kierunku motocyklistę. Poszkodowany z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala.

Oto oświadczenie Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w związku z tym wydarzeniem:

"Informuję, że w środę 9 sierpnia w Szamocinie przy ul. Szkolnej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Patrol ruchu drogowego podczas prowadzenia przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych pościgu za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli, zderzył się z innym motocyklistą. W wyniku tego zderzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała w postaci złamania nogi, które nie zagrażają jego życiu. Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

Warto w tym miejscu podkreślić, że od pewnego czasu obowiązuje nowy przepis w kodeksie karnym, w myśl którego nie zatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Osoba, za którą policjanci wczoraj podjęli pościg w związku z tym, że nie zatrzymała się do kontroli, odpowiadała rysopisem osobie, która była typowana do jednego z takich przestępstw, które zaistniało na terenie powiatu chodzieskiego. Ponadto uciekający poruszał się motocyklem, którego tablice rejestracyjne były przechylone w taki sposób, by uniemożliwić ich odczytanie.

W związku z zaistniałym zdarzeniem Policja zwraca się z prośbą o pomoc do mieszkańców w ustaleniu personaliów pirata drogowego, który uciekł policjantom z pościgu. Zapewniamy anonimowość.
W okresie zwłaszcza letnim, mieszkańcy podkreślają, że jedną z najbardziej eksponowanych kategorią zagrożenia poczucia bezpieczeństwa są właśnie brawurowo jeżdżący motocykliści, którzy poprzez swoje zachowanie na drodze, bardzo często stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rolą i zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedwczorajsze działanie policjantów ukierunkowane było na realizację właśnie tych ustawowych zadań. Niestety doszło do nieszczęśliwego wypadku".

mł.asp. Karolina Smardz-Dymek, KPP Chodzież

(Szamocin 112)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

SzymekSzymek

13 5

Z oświadczenia nie wynika kto był sprawcą i jakie czynności zostały podjęte. 11:16, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szamocinszamocin

15 5

winna byla policia wjechala w chlopaka 17:09, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

17 1

Strzał w plecy z odpowiedniej odległości i po sprawie. 20:20, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

6 4

chłopak leży w szpitalu i tak szybko nie wyjdzie a oni piszą że ma tylko nogę złamana a on do końca życia już będzie kalekom mam nadzieję że policja poniesie za to odpowiedzialność 21:13, 21.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szamoszamo

2 0

brawuro jezdzacy moto???? niech wezma sie za tego policjanta co tesz jezdzi moto po szamocinie 14:19, 12.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018