Zamknij
REKLAMA

Nagroda Hulewicza dla Jarosława Roli

16:41, 24.11.2016 | fp
REKLAMA
Skomentuj

23 listopada w Domu Literatury w Warszawie rozdano Nagrody im. Witolda Hulewicza. Wśród tegorocznych laureatów XXI edycji znalazł się dr Jarosław Rola, archeolog z Muzeum Okręgowego w Pile.

Witold Hulewicz (1895-1941) był współtwórcą Polskiego Radia, twórcą Teatru Polskiego Radia, poetą, krytykiem literackim, tłumaczem z j. niemieckiego, wydawcą, dyrektorem programowym Rozgłośni Wileńskiej. Nagroda jego imienia została ustanowiona w 1995 roku - w stulecie urodzin Hulewicza i przyznawana jest co roku podczas Warszawskiej Jesieni Poezji za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Dla dr J. Roli powędrowała „za prace archeologiczne istotne dla przybliżenia prapoczątków naszych dziejów”.

Jarosław Rola - archeolog, absolwent Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu, współtwórca Fundacji Badań Archeologicznych w Pile, w Muzeum pracuje od 1991 roku. Prowadził badania archeologiczne m.in. w Żuławce, w skansenie w Osieku nad Notecią, Ujściu, Śmiardowie Krajeńskim, Margoninie, Bąkowie, Sokolcu, Pile. Autor wielu publikacji naukowych oraz autor licznych wystaw archeologicznych. W 2015 roku odznaczony nagrodą Syriusza przyznawaną przez prezydenta miasta Piły. 

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

reberebe

4 0

Gratulacje ! 18:19, 24.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018