Pingpongiści Łobzonki coraz bliżej II ligi

07:38, 18.03.2018 fp Aktualizacja: 07:42, 18.03.2018

Tenisiści stołowi Łobzonki Wyrzysk po dwóch zwycięstwach na cztery kolejki do końca sezonu utrzymują drugie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej III ligi. To właśnie dwa najlepsze zespoły z tej grupy uzyskają awans do II ligi.

Przypomnijmy, że zawodnicy z Wyrzyska w pierwszej rundzie wywalczyli awans do grupy mistrzowskiej z grona 24 zespołów.

Ostatnie trzy spotkania były następujące:

LKTS Luvena Luboń - Łobzonka Wyrzysk 7:3 (M. Witczak 2 pkt., W. Hałas 1 pkt.).

Active Nekla - Łobzonka Wyrzysk 4:6 (K. Pijanowski 2 pkt., M. Witczak 2 pkt., W. Hałas 2 pkt.).

Łobzonka Wyrzysk - Nałęcz II Ostroróg 10:0 (K. Pijanowski, R. Berka, M. Witczak, W. Hałas - wszyscy po 2,5 pkt.).

Podsumowując ostatnie mecze, duże brawa należą się najmłodszym wychowankom Łobzonki. Marek Witczak rozegrał świetną rundę. W Luboniu sprawił niespodziankę pokonując członka kadry narodowej juniorów Patryka Pyśka, natomiast w Nekli w decydującej grze spotkania zdecydowanie pokonał lidera gości 3:0. W tym samym meczu w Nekli Wojtek Hałas przegrywając w decydującym secie 9:5, wytrzymał końcówkę zwyciężając swojego przeciwnika 14:12.

- Przed nami krótka przerwa, podczas której musimy w spokoju dobrze potrenować. Decydujący może okazać się dla nas weekend 7-8 kwietnia, podczas którego czekają nas mecze wyjazdowe w Kłodawie i Śmiglu. Wierzymy, że już po tych meczach będziemy bliżej naszych marzeń o II lidze - podsumowuje trener wyrzyskich tenisistów Krzysztof Pijanowski.