Paula Kułaga obroniła tytuł z zeszłego roku i ponownie

07:17, 23.09.2017 fp

W dniach 21-23 września w Opolu odbywają się 61. Mistrzostwa Polski Seniorów w Judo. Nie zabrakło na nich podopiecznych trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

W pierwszym dniu turnieju wystartowało dwóch zawodników. Paula Kułaga (TDK Judo Trzcianka) w wadze 78 kg zdobyła tytuł mistrza Polski i złoty medal, broniąc tym samym zdobycz z ubiegłego roku. W finale Paula pokonała Beatę Pacut z Czarnych Bytom na wazari.

Tomasz Drzewiecki (waga 90 kg) zajął dziewiąte miejsce i odpadł w walkach repasażowych (UKS "3" Piła).

Paula i Tomek są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Dzisiaj w Opolu wystartują Adam Stodolski (73 kg) i Katarzyna Wiszniewska (48 kg).

Trenerzy dziękują za pomoc w wyjeździe Wojciechowi Andrzejewskiemu oraz Stanisławowi Pirchowi - Pralnia SONIA.