Zamknij
REKLAMA

Policja i sanepid ostrzegają przed dopalaczami

12:01, 13.07.2017 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

W ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje", policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W czasie spotkań z młodymi ludźmi poruszane są różne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem głównym tematem spotkania były zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.

Oratorium parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas, stało się ostatnio również miejscem spotkania, połączonego z zajęciami plastycznymi, które zorganizowały wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Na początku pracownicy Sanepidu oraz policjant z pilskiej komendy wygłosili prelekcję na temat zagrożeń, jakim są dla młodych ludzi dopalacze i jak destrukcyjnie wpływają na organizm ludzki. W dalszej części przedstawiono zagrożenia związane z wypoczynkiem wakacyjnym w mieście i na wsi oraz jak się zabezpieczyć przed wycieczką do lasu, aby nie zostać pogryzionym przez kleszcze.

Zadaniem młodzieży w trakcie zajęć plastycznych było przedstawienie w formie plakatu ostrzeżenia o występujących zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy, dzieci natomiast malowały ostrzeżenia o zagrożeniach, z którymi można spotkać się podczas wakacji. Na plakatach znalazły się m.in. zakazy kąpieli, zakaz skakania do wody na „główkę”, zakaz palenia, czy ostrzeżenia przed kleszczami.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018