Zamknij
REKLAMA

Czujka na straży bezpieczeństwa seniorów

10:29, 09.11.2019 | bryg. Szukajło Zbigniew, KP PSP Piła
REKLAMA
Skomentuj
fot. Agnieszka Świderska

Wczoraj Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile wspólnie z Miejską Energetyką Cieplną w Pile - Grupa Enea w siedzibie Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile przeprowadziła kolejną akcję profilaktyczną "Czujka na straży bezpieczeństwa seniorów".

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Jego głównym celem było uświadomienie seniorów o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożaru w mieszkaniach i domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla (czadem) w szczególności w jesienno-zimowym okresie grzewczym.

Podczas spotkania z seniorami, w którym wzięli udział m.in. bryg. Rafał Mrowiński - Komendant Powiatowy PSP w Pile i Tomasz Smoleń - przedstawiciel Miejskiej Energetyki Cieplnej w Pile, przekazane zostało seniorom pierwsze 20 czujników tlenku węgla. W ramach edukacji społecznej strażacy wykonali instruktaż w zakresie obsługi oraz przekazali pełną wiedzę na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba, strażacy zamontują czujniki bezpośrednio w mieszkaniach seniorów, niejednokrotnie mieszkających samotnie.

W imieniu seniorów podziękowania na ręce komendanta i przedstawiciela MEC podziękowania złożyła Izabela Toboła, prezes Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W trwającym sezonie grzewczym 2019-2020 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile w zakresie szeroko zakrojonej prewencji społecznej, wspólnie z instytucjami szczebla powiatowego i miejskiego, prowadzą zmasowane działania profilaktyczne. Każde tego typu działanie w znaczny sposób podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Zachęcamy również do zakupu czujek dymu oraz tlenku węgla. Zakup czujki może się okazać MAŁĄ INWESTYCJĄ W DUŻE BEZPIECZEŃSTWO.

(bryg. Szukajło Zbigniew, KP PSP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone