Zamknij
REKLAMA

Postaw na życie - wykonaj kurs pierwszej pomocy!

08:23, 10.10.2017 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Życie, choć piękne i fascynujące to też kruche i takie delikatne. Tyle w telewizji czy sieci mówi się o wypadkach, w których zabrakło czasu na uratowanie ludzi, zabrakło kogoś, kto byłby na tyle odważny i miał pojęcie o udzielaniu pierwszej pomocy, aby stanąć na wysokości zadania. Jednak nie można generalizować - choć dużo się słyszy o tych nieudanych próbach walki o życie, to wiele uwagi poświęca się bohaterskim czynom Polaków. O dziewczynce, która wykonała sztuczne oddychanie nowonarodzonemu bratu w domu, o chłopcu, który pomógł starszej osobie z oznakami zawału serca. Ty też możesz być bohaterem, a my zdradzimy jak to zrobić!

Nie będziemy się rozpisywać o moralnym obowiązku niesienia pomocy drugiej osobie. Czasami paraliżuje nas chwila, strach lub nie posiadamy niezbędnej wiedzy do poprawnego wykonania masażu serca czy opatrzenia ran przy różnych wypadkach. Jednak, mając świadomość o swoich brakach w wiedzy i umiejętnościach, warto je przecież polepszyć. Czasami nie trzeba wiele, żeby ze skutecznością nieść pomoc innym.

Bądź odważny i odpowiedzialny za innych

Dlaczego poświęcamy tyle uwagi zachęceniu właśnie Ciebie do wykonania kursu pierwszej pomocy? Z prostego powodu. Często karetka pogotowia nie jest w stanie dojechać na czas do poszkodowanych w wypadku, a jak zapewne dobrze wiesz, liczą się minuty. Pomagając innym, kupujesz im cenny czas, aż służby ratownicze dojadą do zdarzenia. Jeżeli to nie do końca Cię przekonuje, postaw się w zupełnie innej sytuacji - na miejscu poszkodowanego.

Biorąc udział w wypadku, zapewne chciałbyś jak najszybciej uzyskać pierwszą pomoc, aby przeżyć czy nie ucierpieć ze względu na komplikacje. Karetka jedzie, ale jest duży korek, co gorsza, korytarz życia nie funkcjonuje i z problemami próbuje się poruszać w gąszczu innych aut. Nagle z tłumu zjawia się ktoś, kto ma za sobą kurs pierwszej pomocy i wie, jak pomóc, jak sprawić, żebyś miał jak największe szanse na przeżycie! Będziesz mu wdzięczny do końca życia.

Wypadek może się wydarzyć w każdym miejscu, nawet w domu

Ktoś może stwierdzić, że prawdopodobieństwo uczestnictwa w wypadkach jest bardzo mała. Tak, to prawda. Statystycznie częście do nich dochodzi tak naprawdę.. w naszych domach. Dzieci upadają ze schodów, chwytamy po gorący garnek, doznając oparzenia, ale i częściej do ataków serca dochodzi właśnie we własnych czterech ścianach. I tutaj często trzeba długo czekać na karetkę pogotowia, a życie naszych najbliższych jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. Posiadając wiedzę oraz umiejętności niesienia pierwszej pomocy, zyskujemy cenny czas. Dlatego wykonanie kursu pierwszej pomocy może przydać się nie tylko przy pomocy obcym osobom, ale i naszej rodzinie, przyjaciołom czy znajomym w pracy.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone