Zamknij
REKLAMA

Odformalizować procedury na ile to możliwe

08:36, 28.06.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Z inicjatywy minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz i posła Grzegorza Piechowiaka przy współpracy starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, w Pile odbyły się konsultacje w sprawie nowego Prawa zamówień publicznych. Uczestniczyli w nich przedstawiciele urzędów administracji publicznej, służb, inspekcji oraz firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw z terenu powiatu pilskiego.

Prace nad nową ustawą Prawo zamówień publicznych prowadzone są przez zespół, w skład którego wchodzą prawnicy i legislatorzy z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urzędu Zamówień Publicznych. Koncepcja nowej ustawy jest konsultowana z zainteresowanymi środowiskami w całej Polsce.

- Przy tworzeniu nowej ustawy nie mówimy o rewolucji a ewolucji w kierunku uproszczenia procedur, jednak musimy poruszać się w ramach obowiązującego nas prawa europejskiego. Chodzi o to, aby odformalizować procedury na tyle na ile to możliwe, tak aby zamawiający i wykonawcy mieli większą swobodę w kreowaniu postępowań. Widzimy, że obecna ustawa ma dużo mankamentów, jest ona po wielu nowelizacjach i dlatego opracowaliśmy własną koncepcję zmian. Zanim przystąpimy do pisania projektu ustawy, chcemy usłyszeć czy idziemy w dobrym kierunku oraz co o tych propozycjach sądzą wykonawcy i zamawiający - wyjaśniał Przemysław Grosfeld, radca prawny, przedstawiciel Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

- Obowiązujące przepisy dotyczące zamówień publicznych w niektórych przypadkach utrudniają prowadzenie postępowań. Procedury są długie, skomplikowane, co w efekcie prowadzi do wydłużenia terminów realizacji wielu zadań inwestycyjnych. Trzeba tak uprościć procedury, aby były bardziej efektywne. Największy problem mamy dziś z wykonawcami, których trudno znaleźć, bo decyduje kryterium najniższej ceny, a nie zawsze jest to dobre rozwiązanie dla inwestycji - powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone