Zamknij
REKLAMA

Senatorowie przeciwko podwyżkom energii

11:15, 21.12.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. Kancelaria Senatu RP

Senatorowie na przedświątecznym posiedzeniu Senatu RP złożyli do Premiera RP Mateusza Morawieckiego oświadczenie.

"Oczekujemy szybkiej i jednoznacznej informacji o tym, czy, a jeśli tak, to w jakim zakresie, wzrosną ceny energii elektrycznej, jaka jest ich zasadność i w jaki sposób będą one rekompensowane" - piszą senatorowie.  

- Według danych Głównego Urzędu Statystycznego i raportu „Portfel statystycznego Polaka” w ciągu ostatnich 3 lat koszty utrzymania statystycznego obywatela wzrosły z ok. 1 tysiąca zł do blisko 1 tysiąca 600 zł. Można powiedzieć, że wzrost kosztów życia wyssał już z portfeli obywateli całe 500+. Jednak największe podwyżki dopiero przed nam - mówi senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego.

Wątpliwości parlamentarzystów z Izby Wyższej wzbudza brak logicznego działania rządu w temacie podwyżek cen prądów, ich zakresu oraz refundacji. Rząd zapowiada refundacje, ale ich brakuje w planach budżetu 2019 roku.

Senatorowie chcą by rząd ochronił przez podwyżkami samorząd.

- Podwyżki cen dla gmin, powiatów, szpitali, przedsiębiorstw gospodarki komunalnej spowodują znaczny wzrost kosztów dla samorządów. Większość miast już informuje, że nie ma pieniędzy na prąd w nowym budżecie. Czy takie działanie zachęci Polaków do samochodów na prąd? - pyta senator Grzegorz Napieralski. 

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone