Zamknij
REKLAMA

Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

15:37, 23.03.2020 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Z uwagi na to Tesco wprowadziło specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9.00-10.00.

Akcja jest apelem do wszystkich klientów, a jej celem jest umożliwienie osobom starszym szybkie i sprawne zrobienie najpilniejszych zakupów. Dzięki temu będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie.

- Jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom. Wiemy też, że wśród naszych klientów są osoby wymagające od nas wszystkich szczególnej uwagi. Wprowadzając specjalną godzinę każdego dnia chcemy umożliwić im zrobienie niezbędnych zakupów i zapewnić komfort oraz bezpieczny dostęp do potrzebnych produktów. Wierzymy, że nasi klienci wesprą nasze działania i ustąpią pierwszeństwa osobom starszym. W tym szczególnym okresie bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na wzajemnej pomocy i solidarności - tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor ds. komunikacji w Tesco Polska.  

- Od początku epidemii koronawirusa eksperci podkreślają, że najbardziej narażoną grupą na zarażenie są osoby starsze, dlatego w tych trudnych chwilach wsparcie seniorów jest szczególnie istotne. Bardzo często osoby starsze nie mają bliskich, które mogłyby im pomóc i muszą same zadbać o żywność. Wychodząc, za każdym razem narażają się na zakażenie stojąc w tłumie lub w kolejkach. Dzięki specjalnym godzinom w Tesco będą mogli poczuć się bezpieczniej i spokojnie zrobić zakupy - podkreśla Bartosz Kulisz z Caritas Polska.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BiedaromekBiedaromek

0 0

sprawne zakupy w tesco są nierealne, już widzę jak klienci stoją w długiej kolejce do kas samoobsługowych, na małej powierzchni 8 osób plus dwie panie z obsługi bo trzeba starszym ludziom pomóc skanować i płacić, 20:30, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starowinkastarowinka

0 0

Dla starszych ludzi godzinka na zakupy?????.To są kpiny.Starsi ludzie wolniej się poruszają,wolniej myślą i potrzebują na wszystko więcej czasu. 09:31, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA