Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć harmonijne wnętrze w stylu Feng Shui?

12:03, 24.11.2020 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Najważniejsza zasada Feng Shui to umiłowanie naturalnych surowców. Jeśli planujemy w ten sposób urządzić wnętrze, musimy pożegnać plastik i poliester. Zamiast nich powitamy naturalne tkaniny, drewno i kamień. Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć o Feng Shui.


Feng Shui - zabobon czy coś więcej?

Feng Shui, jak nie trudno się domyślić, wywodzi się z Chin. Chińczycy wierzą, że światem rządzą dwa żywioły: wiatr i woda. Utrzymanie ich w równowadze ma zapewnić harmonię we wszystkich dziedzinach życia.

Filozofia Feng Shui odnosi się nie tylko do aranżacji wnętrz, chociaż dziś to z tym jest najczęściej kojarzona. Jednak Chińczycy wykorzystywali ją praktycznie wszędzie, przy budowie dróg, mostów, zakładaniu miast i wsi. A że filozofia ta jest stosunkowo prosta, warto wykorzystać ją w domu. Nawet jeśli nie wierzymy, że wystarczy postawić coś w odpowiednim miejscu, żeby pieniądze zaczęły płynąć szerokim strumieniem (i słusznie, bo wcale nie na tym polega Feng Shui) to nie da się odmówić wnętrzom stworzonym zgodnie z zasadami Feng Shui dobrego smaku i równowagi.


Zasady Feng Shui, z których korzystamy na co dzień

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale Feng Shui jest obecne w życiu wielu z nas, nawet jeśli nie zapraszaliśmy go do swojego domu.

Dobrze doświetlony dom z dużymi oknami, w którym wiszą firany na przelotkach lub inne firanki dobrze przepuszczające światło, to jeden z warunków feng shui. Drugi to umiłowanie czystości i porządku, w czym celują perfekcyjne panie domu. Trzeci - wyrzucanie starych, niepotrzebnych i niedziałających rzeczy. Koniec z wszelkimi "przydasiami", które zagracają mieszkanie i raczej do niczego już nie będą potrzebne. Koniec z rzeczami, które kiedyś na pewno uda się naprawić. Raczej się nie uda. W tego typu zachowaniach celują minimaliści i są one coraz częściej spotykane. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to zasada Feng Shui znana od tysięcy lat.

Ostatni warunek to wpuszczanie do domu powietrza, czyli regularne wietrzenie. Dobry nawyk, który warto sobie wyrobić. Świeże powietrze jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zarówno w dzień, jak i w nocy.


Siatka Bagua - wielki sekret Feng Shui

To właśnie siatka Bagua dzieli dom na osławione strefy. Każda z nich powiązana jest z określonym żywiołem i, jeśli chcemy kierować się zasadą Feng Shui przy urządzaniu mieszkania, musimy o tym pamiętać. Można sobie zrobić ściągę, przynajmniej na początek.

Strefy Feng Shui to: bogactwo, miłość, sława, rodzina, dzieci, zdrowie, wiedza, kariera, przyjaciele.
 

Żywioły lub materie powiązane ze strefami:

Drewno - bogactwo i rodzina.

Metal - przyjaciele, dzieci.

Woda - kariera.

Ogień - sława.

Ziemia - zdrowie, wiedza, miłość.

Siatkę Bagua najlepiej jest nałożyć na plan domu, mieszkania lub poszczególnych pokoi. W ten sposób najwygodniej wyznaczymy strefy.

W każdej ze stref powinien znaleźć się przedmiot, który będzie bezpośrednio nawiązywał do danej materii lub żywiołu. Przy czym nie musimy kierować się dosłownością, to nawet niewskazane. Na przykład woda w strefie kariery nie musi oznaczać kranu zamontowanego w tym miejscu. Może ją symbolizować błękitna narzuta na narożnik. Ogień to też niekoniecznie kominek. Wystarczy świeczka lub nawet odpowiednia grafika na ścianie. Podobnie strefy zdrowia, wiedzy i miłości nie trzeba wysypywać ziemią z doniczek. Jeśli uda się tam ustawić kwiaty, będzie to bardzo pożądane, jeśli nie, zawsze można się poratować odpowiednio dobranymi kolorystycznie tekstyliami.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA