Zamknij
REKLAMA

Czy domowa drukarka nadaje się do druku zdjęć?

13:53, 05.01.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj fot. Khomulo Anna / Shutterstock.com
REKLAMA

Wizja samodzielnego wydrukowania zdjęć z wakacji lub fotki zrobionej dosłownie przed chwilą dla większości z nas jest dosyć interesująca. Wizyta u fotografa z reguły wiąże się z określonym kosztem i koniecznością poświęcenia czasu. Jak się okazuje domowa drukarka atramentowa wysokiej jakości potrafi być godną rozważenia alternatywą dla wydruku zdjęć u fotografa.


Czy drukowanie zdjęć wysokiej jakości w domu jest możliwe? 

Drukarki atramentowe nawet z niższej półki oferują możliwość drukowania w kolorze. Znaczna większość modeli oferuje możliwość druku na papierze fotograficznym. Oczywiście nie każdy model drukarki zapewnia wydruk doskonałej jakości. Aczkolwiek nie oznacza, to że wydrukowanie zdjęć w wysokiej jakości w domowych warunkach nie jest niemożliwe. Trzeba po prostu umiejętnie wybrać drukarkę i tusz (np. 3YM75AE). Naszym zdaniem drukowanie zdjęć o zadowalającej jakości w domowym zaciszu jest jak najbardziej możliwe, trzeba jednak trochę się postarać podczas zakupu drukarki. Jeśli wybierzemy model, który jest reklamowany jako rekomendowany do drukowania zdjęć a nie „pierwszy lepszy” to powinno być całkiem nieźle. Poza tym, warto poczytać opinie i recenzje w Internecie i również na tej podstawie oprzeć swoją decyzje o zakupie nowego urządzenia. 


Czy drukowanie zdjęć się opłaca? 

Gdy mówimy o drukowaniu zdjęć za pomocą domowej drukarki to poza pytaniem o jakość pojawia się pytanie o opłacalność takiego pomysłu. Czy drukowanie zdjęć w domu jest rzeczywiście tańsze niż wydruk w zakładzie fotograficznym. Na koszt składa się zakup papieru fotograficznego (w zależności od preferencji może być to papier błyszczący lub matowy) oraz koszt tuszu (przykładowy tusz kolorowy to np. 3YM74AE). Łączny koszt wydrukowania jednego zdjęcia za pomocą domowej drukarki mocno różni się w zależności od posiadanego modelu urządzenia. Jednak jeśli mądrze wybierzemy drukarkę jesteśmy w stanie wydrukować fotografie wyraźnie taniej niż korzystając z profesjonalnego zakładu fotograficznego.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA