Zamknij
REKLAMA

Agora sprzedała działkę z dawną drukarnią. Co dalej?

13:32, 10.03.2021 | fp
Skomentuj fot. KZ Nieruchomości
REKLAMA

Zarząd Agora S.A. z siedzibą w Warszawie poinformował, że 4 marca 2021 roku spółka zawarła umowę przyrzeczoną sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości o łącznym obszarze 7,46 ha wraz z prawem własności budynków stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności, położonej w Pile przy ul. Krzywej 35.

W komunikacie czytamy:"Decyzja o sprzedaży nieruchomości wynika z faktu, iż po restrukturyzacji działalności poligraficznej i wygaszeniu działalności drukarni w Pile w drugiej połowie 2019 r. (o czym Agora informowała raportami bieżącymi nr 5/2019 z 5 marca 2019 r. oraz nr 7/2019 z 25 marca 2019 r.) Spółka nie wykorzystuje efektywnie powierzchni nieruchomości na działalność operacyjną.

Szacowana łączna wartość nieruchomości wynosi 14,5 mln zł netto i jej sprzedaż nie wpłynie na wynik operacyjny Grupy Agora w 2021 roku, gdyż cena sprzedaży nieruchomości jest co do zasady zgodna z jej wartością księgową. Transakcja będzie widoczna w przepływach pieniężnych Grupy, a jej skutkiem będzie zmniejszenie wartości aktywów trwałych Grupy.

Wartość nieruchomości będącej przedmiotem umowy nie spełnia ustalonych kryteriów istotności dla tego typu transakcji, jednakże Zarząd uznał, że ze względu na jednorazowy i pozaoperacyjny charakter transakcji informacja o niej powinna zostać przekazana do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego".

Według nieoficjalnych informacji nieruchomość nabyła spółka Swiss Valley, działająca w branży żywnościowej i karm dla zwierząt.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%