Zamknij
REKLAMA

Gala w Poznaniu. Rozdano Hity Regionów

12:05, 16.03.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Po kilku latach przerwy aula UAM im. Adama Mickiewicza w Poznaniu powtórnie stała się scenerią uroczystej gali 26. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów.

Konkurs narodził się w połowie lat 90. w Pile, by wkrótce przenieść się do stolicy Wielkopolski. Jego ideą jest coroczne wyłanianie i promocja szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych. To zarazem rodzaj prestiżowego narzędzia promocyjnego, oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji, czy instytucji.

Do tegorocznej edycji konkursu zarekomendowano 232 zgłoszenia z terenu województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału kapituła zakwalifikowała 70 podmiotów spełniających wymagania regulaminowe.

Z regionu pilskiego po tytuł Hit 2020 po raz pierwszy sięgnęli: pilska firma Euroconsulting Wioletta Żybort - za aktywizację społeczno-zawodową oraz wsparcie merytoryczne i finansowe przedsiębiorców; Technika Biurowa Jarosław Drab w Pobórce Wielkiej - za profesjonalne działania w zakresie handlu, najmu i usług serwisowych urządzeń biurowych; Gospodarstwo Rolne Jerzy Karowski w Nieżychowie - za modelowe działania w zakresie uprawy użytków rolnych, hodowli bydła mlecznego i opasowego oraz produkcję najwyższej jakości mleka; Tom-Pak Tomasz Grobelny w Pile - za produkcję ekskluzywnych, higienicznych etui do sztućców dla gastronomii.

Hit II Stopnia dołączył do osiągnięć Centrum Obsługi Samochodów "Makulski" w Pile w uznaniu wysokiej jakości świadczonych usług oraz budowania silnej pozycji marki firmy, a także do Gminy Łobżenica i Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łobżenicy za rozbudowę oczyszczalni ścieków w Liszkowie wraz z budową kolektora ścieków sanitarnych i przyłączy kanalizacyjnych w Liszkowie, modernizację sieci w Witrogoszczy-Osadzie oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej wzdłuż rzeki Łobżonka.

Posiadaczem statuetki Hit Kryształowy została firma Gibas Service Center Sp. z o.o. w Pile – kapituła konkursu doceniła konsekwentną dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o modelową strategię zarządzania.

Hit Rubinowy ma odtąd na swoim koncie złotowska spółka Renol jako wyraz uznania dla jej działań na rzecz budowania silnej pozycji marki w kraju i rynkach międzynarodowych poprzez wysoką jakość w zakresie obróbki plastycznej metali oraz model strategii pozyskiwania rynków.

Hit Złoty zdobyła firma Soforek z Szamocina - za systematyczne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa poprzez wprowadzanie nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych do produkcji najwyższej jakości wafli.

Adresatem tytułu Hit Platynowy stał się Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Kacmar" Rafał Wardak w Stróżewie - za walory smakowe i jakościowe linii wędlin długodojrzewających.

Hit Irydowy znalazł się w dorobku Piekarni "Chrupek" w Złotowie - za budowanie rozpoznawalnej marki piekarni w oparciu o 30-letnią tradycję dzięki wyrobom o znakomitych walorach smakowych i jakościowych.

Nadnotecki Bank Spółdzielczy został wyróżniony Hitem Palladowym - za modelowe działania marketingowe na przestrzeni 95 lat w budowaniu wizerunku banku promujące dolinę Noteci w oparciu o tzw. patriotyzm lokalny. Ten sam laur otrzymała Stadnina Koni w Dobrzyniewie - za zbudowanie silnej pozycji marki przedsiębiorstwa jako profesjonalnego hodowcę koni i bydła - czempionów w skali krajowej i międzynarodowej.

Hit Rodowy przyznano Zakładowi Cukierniczemu Franciszek Tomke w Zakrzewie - za tworzenie "Krainy Smaków" na przestrzeni 30 lat oraz zbudowanie silnej marki rozpoznawalnej przez podniebienia klientów.

Po szczeblach konkursu po Hit Tytanowy wspięli się "weterani" rankingu: Pralnia "SONIA" Stanisław Pirch w Pile - za najwyższą jakość w zakresie usług pralniczych oraz czyszczenia chemicznego; Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Bądeczu - za docenienie modernizacji i rozwój przedsiębiorstwa oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy - za zbudowanie silnej pozycji marki mleczarni.

Hitem Jubileuszowym wyróżniono Piekarnię "Rogalik" Wiesława i Janusz Dudek w Trzciance - za walory smakowe, jakościowe i prozdrowotne chleba "Pełen kłos" oraz zaangażowanie na rzecz społeczności piekarniczej.

Hit Diamentowy dołączył do konkursowych zdobyczy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie - za propagowanie zdrowej żywności w oparciu o 85-letnią jakość i tradycję z uwzględnieniem dziedzictwa kulinarnego Wielkopolski oraz wdrożenie systemu IFS jako najwyższego standardu zapewniającego jakość i bezpieczeństwo żywności, a także do spółki Jenox Akumulatory w Chodzieży - za nową generację akumulatora Jenox Gold.

Za działania na rzecz promowania regionu organizator konkursu - Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów - wyróżnił Annę Tubacką, Ryszarda Wasyłyka, Tadeusza Wudarczaka, Marka Dachterę i Krzysztofa Rutkowskiego.

Głosami laureatów tytuł Grand Prix 2020 otrzymało Przedsiębiorstwo Sushi&Food Factor w Robakowie.

Część artystyczną gali wypełniły występy pań z grupy Dynamitki (z gminy Blizanów) oraz koncert bydgoskiego zespołu Żuki, który już na samym wstępie zachwycił publiczność wykonaniem utworu Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat".

Obszerna relacja z gali znajdzie się za dwa tygodnie w świątecznym numerze naszego miesięcznika.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

KrzysiaKrzysia

3 0

Krzychu debeściak! 21:08, 16.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obserwatorobserwator

0 0

🤣🤣🤣🤣🤣 12:39, 17.03.2021


VERSOVERSO

3 0

A jaką nagrodę otrzymała Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa za notoryczne podnoszenie opłat i czynszy ? 06:50, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

4 0

Blondyna z 68 zdjęcia. Piękne nogi. Kocham Cię. 08:12, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dr ekonomi  dr ekonomi

1 2

Szanowni magrodzeni- przestancie w koncu karmic ksą jednosobową firmę, ktora szumnie nazywa sie instytutem
Przyznajacym Wam laury hity.

Przecież to wydmuchu, za które płacicie sami. Bez sensu to! Ktos kto prowadzi firmy 100x mniejsze niż Wasze jest kimś kto Was ocenia

Litości 23:20, 17.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dr ekonomidr ekonomi

2 1

Szanowny dr ekonomii - przestań płaczku jeden skomleć, skończ już pogrążać się w tych swoich żalach, bo to nudne a, że prowadzisz firmę 100 x mniejszą niż kto inny to tylko twoja wina, że się nie rozwijasz i oszczędzasz na pracownikach. Bez sensu te twoje wypociny! , a że inni robią dobrą robotę to ci żal d-pe ściska, bo ty nie podzielisz się z bliźnim złotówka - skąpcu. 15:59, 18.03.2021


Szanowny dr ekonomiiSzanowny dr ekonomii

2 1

Szanowny dr ekonomii - przestań płaczku jeden skomleć, skończ już pogrążać się w tych swoich żalach, bo to nudne a, że prowadzisz firmę 100 x mniejszą niż kto inny to tylko twoja wina, że się nie rozwijasz i oszczędzasz na pracownikach. Bez sensu te twoje wypociny! , a że inni robią dobrą robotę to ci żal d-pe ściska, bo ty nie podzielisz się z bliźnim złotówka - skąpcu. 16:03, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%