Zamknij
REKLAMA

Ile zarabia się na YouTube?

10:02, 04.10.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Często słyszymy, że Youtube to intratny biznes, a jego gwiazdy mają osiągać zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Czy jest to jednak prawda, czy tylko kolejna internetowa plotka? Nadszedł czas, aby zweryfikować, ile zarabiają Youtuberzy.


Ile zarabiają youtuberzy i jak zarabia się na Youtube?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, ile zarabiają youtuberzy (https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabiaja-youtuberzy), powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jak to możliwe, że na Youtube w ogóle można zarabiać. 

Podstawową formą zarabiania są rozliczenia na podstawie ilości wyświetleń. Youtube dzieli się z osobami tworzącymi dla platformy treść swoimi zarobkami płynącymi m.in z reklam. Choć taki sposób zarabiania jest bardzo podstawowy, niestety jest on nieopłacalny na dłuższą metę - zwłaszcza przy prowadzeniu niewielkiego kanału. W zależności od tematyki i grupy docelowej, a także wielkości kanały Youtube płaci bowiem od 0,3 do 1 dolara za 100 wyświetleń. Co za tym idzie, większość autorów docierających do kilku tysięcy odbiorców miesięcznie zarobi zaledwie kilka dolarów.

Przeczytaj też: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-policjant

Aby rzeczywiście zarabiać na Youtube, należy wyjść poza sam serwis - na przykład, poprzez pozyskanie inwestorów lub sponsorów z zewnątrz. Jeśli produkujemy wysokiej jakości content, a nasz kanał stale się rozwija, jest szansa, że sami zainteresują się oni współpracą z nami. Alternatywą jest sprzedaż gadżetów, takich jak kubki czy koszulki inspirowane naszymi produkcjami. Wreszcie, zarobić możemy dzięki nagłemu przypływowi zaangażowanych widzów - np. dzięki poleceniu naszego kanału przez bardziej uznany - lub przez stowarzyszenie się z siecią partnerską..

Wiemy już, jak zarabia się na Youtube. Przyjrzyjmy się zatem kwestii tego, na jakie wynagrodzenie rzeczywiście można liczyć. 


Ile zarabiają Youtuberzy w Polsce?

Zdecydowana większość polskich youtuberów, prowadzi, wbrew pozorom, dość skromne życie. Tylko niewielkiej grupie udało wybić się na tyle, by zyskać sympatię dziesiątek, albo i setek tysięcy widzów - jak się okazuje, praca Youtubera nie jest tak prosta, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. 

To, ile zarabiają youtuberzy w naszym kraju zależy również od niszy, jaką wybrali. Jak się okazuje, na zdecydowanie największy zarobek mogą liczyć internetowi celebryci specjalizujący się w treściach rozrywkowych. Z danych ujawnionych przez sieć LifeTube wynika, że średni zarobek topowych YouTuberów tworzących tego typu treści wynosi ponad 28.500 złotych miesięcznie. Nieco mniej zarabiają natomiast gamerzy - tutaj średni miesięczny zarobek wynosi nieco mniej, niż 25.000 złotych. Co ciekawe i dość zaskakujące, Youtuberzy zajmujący się tematyką lifestyle’ową wcale nie mogą liczyć na przesadnie wysokie zarobki. Najpopularniejsi twórcy w tej kategorii zarabiają bowiem niewiele więcej, niż 8.000 złotych miesięcznie.


Ile zarabiają Youtuberzy uznawani za najlepszych na świecie?

Na koniec sprawdźmy jeszcze, ile zarabiają Youtuberzy uchodzący za największe światowe gwiazdy.

Popularny na całym świecie gamer PewDiePie ujawnił, że miesięcznie zarabia około 20.000 dolarów - czyli ponad 60.000 złotych. Jego cały majątek szacowany jest aż na 61 milionów dolarów. Trzeba jednak zauważyć, że Szwed regularnie korzysta również z innych serwisów umożliwiających zarabianie na tworzeniu treści, np. platformy Twitch.

Na drugim miejscu pod względem zarobków jest obecnie Youtuber znany pod pseudonimem Mr. Beast. Tworzy on dość zróżnicowany content, okraszony dużą dawką nietypowego humoru, który jednak, jak widać, podpasował olbrzymiej rzeszy ludzi. W serwisie Youtube zarobi zarobił on blisko 25 milionów dolarów.

Co ciekawe, że osobą, która zarabia najwięcej, a do swojej pracy wykorzystuje tylko serwis Youtube nie jest wcale gracz, bloger lifestylowy, czy prankster. Najlepiej zarabiającym youtuberem świata jest bowiem… 9-latek, Ryan Kaji. Od początku swojej kariery zarobił on bowiem blisko 30 milionów dolarów

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%