Zamknij
REKLAMA

Umówienie wizyty w skarbówce jeszcze łatwiejsze

13:20, 22.10.2021 | Wioletta Pietrzak, Urząd Skarbowy w Pile
Skomentuj
REKLAMA

Uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw - to nowe ułatwienia w usłudze "Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona. Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz SMS-em, a dzień przed spotkaniem KAS przyśle Ci również przypomnienie o wizycie.

Usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika.

- Ułatwia to załatwianie spraw i zwiększa bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.


Teraz jeszcze prościej

Strona rezerwacyjna ma nową szatę graficzną oraz uproszczony formularz umawiania wizyty dostępny na podatki.gov.pl.

Teraz umówisz wizytę w czterech prostych krokach:

  1. Wybierz województwo oraz urząd.
  2. Wybierz sprawę, którą chcesz załatwić.
  3. Wybierz datę i godzinę wizyty.
  4. Podaj dane kontaktowe.

Jeśli chcesz szybko odnaleźć rodzaj sprawy, którą masz zamiar załatwić w urzędzie, możesz skorzystać z wyszukiwarki spraw.


Statystyki, SMS-y i ankiety

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano już blisko 4,3 mln wizyt, z czego 222,5 tys. w województwie wielkopolskim. Klienci najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe, aby uzyskać potrzebne zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi.

Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie.

W urzędach skarbowych trwa też badanie opinii na temat obsługi. Każda osoba, która umówiła wizytę przez internet i podała adres e-mail, otrzyma link do anonimowej ankiety. W ten sposób KAS chce pozyskać opinie i wskazówki, co poprawić w pracy urzędów, aby były one jeszcze bardziej przyjazne klientom.

(Wioletta Pietrzak, Urząd Skarbowy w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

4 1

Te całe umawianie wizyt mnie rozwala. A dlaczego Ci sami ludzie ze Skarbówki do których trzeba się umawiać nie umawiają swoich wizyt w Lidlu czy Biedronce ? Wchodzą kiedy chcą a do nich trzeba się umawiać. To samo dotyczy Energetyki na ul. Poznańskiej...a do Gazowni czy do banku można poprostu wejść i załatwić sprawę 14:43, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%