Zamknij
REKLAMA

Najlepsze aplikacje mobilne do obsługi kryptowalut

10:28, 02.12.2021 | Poradnik
Skomentuj
REKLAMA

Kryptowaluty to obecnie szybko zyskujące sobie popularność rozwiązanie. Powodów tego stanu rzeczy jest sporo - po pierwsze, są to opcje zapewniające stuprocentową prywatność i poufność. Do momentu, w którym nie przekonwertujesz kryptowaluty na standardową walutę, nikt nie wie, że to Ty jesteś właścicielem tego konkretnego portfela kryptowaluty. Co więcej, wyśledzenie właścicieli i samych transakcji jest możliwe w teorii, ale w praktyce zupełnie nierealne. To jeszcze nie wszystko - kryptowaluty są bardzo łatwe do użycia. Masz do nich dostęp w dowolnym miejscu na świecie, wystarczy Ci tylko telefon, a także bez żadnego problemu możesz błyskawicznie przekształcić je w dowolną walutę świata - także kryptowalutę. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się na przykład w serwisach hazardowych, jak GG Bet casino online i innych wykorzystujących kryptowaluty do rozliczeń z użytkownikami.


Jednak na tym nie kończą się zalety kryptowalut. Jedną z bardziej ciekawych ich właściwości jest dynamiczna zmiana kursów. W końcu kto nie słyszał o tym, jak bitcoin w ciągu kilku lat poszybował w górę do gigantycznych wartości? Podobne zjawisko, choć w nieco mniejszej skali, dotyczy pozostałych popularnych kryptowalut. Ponadto sporą popularność zyskało sobie tak zwane „kopanie”, czyli po prostu odnajdywanie kolejnych ciągów liter i cyfr symbolizujących następne, nieodkryte jeszcze jednostki monetarne.

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o kryptowaluty i ich stronę praktyczną, jest narzędzie do zarządzania nimi - czyli w ogólnym uproszczeniu aplikacje dla komputerów stacjonarnych oraz telefonów komórkowych. Dziś zajmiemy się tą najpopularniejszą opcją, czyli właśnie aplikacjami mobilnymi do zarządzania swoimi portfelami kryptowalutowymi.


Czy jest ktoś, kto nie lubi handlować kryptowalutami, mając narzędzie w kieszeni?

Uważamy, że aplikacja mobilna jest łatwiejszym narzędziem do realizacji transakcji wymiany i handlu kryptowalutami. Owszem, oprogramowanie dla komputerów stacjonarnych oferuje z pewnością wiele różnych opcji, bardziej szczegółowy interfejs i wiele innych profesjonalnych narzędzi. Takie coś raczej nie jest potrzebne komuś, kto ma ochotę przekonwertować swoje litecoiny na złotówki, albo zakupić kolejną ilość ethereum z uwagi na atrakcyjny spadek kursu, prawda?

Doświadczeni traderzy zresztą wiedzą doskonale, że najlepsze rezultaty przynosi połączenie dobrej aplikacji na telefon komórkowy z zaawansowanym narzędziem dla komputerów stacjonarnych i laptopów, umożliwiającym prowadzenie analiz finansowych, czy śledzenie trendów — jak choćby za pomocą rozwiązania o nazwie zniesienia Fibonacciego. Tutaj nikt z pewnością nie będzie się dziwić, że wygodniejszą platformą do realizacji tego zadania będzie komputer. Telefon także ma swoje mocne strony, co uwypuklają opisane przez nas dzisiaj aplikacje umożłiwiające zarządzanie i trading kryptowalutami.


Binance

Binance to bez wątpienia jedna z najszybciej rozwijających się aplikacji do zarządzania i tradingu kryptowalutami. Zapewne jej ogromna popularność wynika między innymi z tego, że ta platforma jest w pełni funkcjonalną aplikacją mobilną dla użytkowników najpopularniejszych systemów operacyjnych w telefonach komórkowych, czyli Android i iOS. Dostępna jest także dedykowana aplikacja desktopowa, a więc nie potrzebujesz już różnych, niekompatybilnych ze sobą narzędzi - możesz korzystać z Binance na wszystkich urządzeniach, z jakich korzystasz.

Ogromną zaletą Binance jest bardzo sprawna obsługa wielu kryptowalut, w tym między innymi:

  • BTC - czyli bitcoin;
  • ETH - ethereum;
  • NEO - kryptowaluta i blockchain o nazwie Neo;
  • XRP - czyli Ripple;
  • XVG - kryptowaluta verge;
  • IOTA;
  • GAS - odmiana ethereum;
  • WTC - czyli waltonchain.

Jeśli potrzebujesz innych kryptowalut, to wystarczy skontaktować się z działem pomocy technicznej, aby zostały one dodane do oferty w ciągu dosłownie kilku dni.

Niezwykle interesującą cechą Binance są tak zwane żetony BNB. Możesz wykupić dowolną ich liczbę, a następnie użyć ich do realizowania opłat i prowizji za transakcje. Choć z pozoru wydaje się to nie mieć większego sensu, to warto wczytać się w zasady dotyczące tych żetonów. Wtedy odkryjesz, że jeśli Twoim celem jest przeprowadzanie sporej liczby transakcji w miesiącu i to na konkretne kwoty, to dzięki żetonom BNB możesz uzyskać obniżenie kosztów prowizyjnych nawet o 50% albo i więcej, jeśli umiejętnie wykorzystasz tę możliwość!


Coinbase

Tutaj spora część czytających może się nieco żachnąć, ale zupełnie niepotrzebnie. W środowisku traderów Coinbase ma opinię narzędzia dla początkujących i to takich totalnie zielonych, ale nie do końca jest to prawda. Opinia  taka wynika z tego, że Coinbase jest wręcz banalnie prosta w użyciu i ma do tego nieco infantylny momentami interfejs. Zawodowi traderzy (lub tacy, którzy się za takich uważają) traktują Coinbase jako coś niegodnego uwagi.

Jest to poważny błąd z kilku powodów. Po pierwsze, kto powiedział, że dobra aplikacja do zarządzania i handlowania kryptowalutami musi być trudna w użyciu? Po drugie, Coinbase zawiera naprawdę sporo narzędzi i funkcji — są one jednak dość dobrze ukryte, więc trzeba się nieco naszukać, by do nich dotrzeć. Wszystko to powoduje, że obsługa Coinbase jest prosta, a ekran główny aplikacji nie przytłoczy nikogo, nawet użytkowników, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z tą aplikacją.


CEX.IO

CEX.IO to kolejna polecana platforma do zarządzania kryptowalutami, która także zdążyła wypracować sobie doskonałą reputację na rynku. Wprawdzie nie jest aż tak nowoczesna i rozbudowana pod względem funkcjonalności i liczby obsługiwanych walut, co dwie powyższe, ale za to wielokrotnie wygrywała zestawienia i niezależne testy oraz audyty pod względem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, poufności użytkowników i transakcji oraz sprawnego działu pomocy dla użytkowników rozwiązującego wszystkie zgłoszone problemy w zasadzie od ręki.

Sama platforma CEX.IO zawiera odpowiedni zestaw funkcji, które spełnią wymagania zarówno początkujących, jak i średnio zaawansowanych użytkowników. Nie zawiera żadnych „wodotrysków”, a jedynie solidne, sprawdzone, niezbędne funkcje i narzędzia pozwalające sprawnie manipulować kryptowalutami, realizować transakcje i przelewać pieniądze na własne rachunki bankowe.

Podsumowując, jeśli jesteś zupełnie początkującym traderem, sugerujemy Ci zainteresowanie się Coinbase. Dla osób, które chcą na poważnie pracować z kryptowalutami, ale nie planują stać się ekspertami, CEX.IO będzie godnym uwagi rozwiązaniem. A ci, którzy są zawodowcami lub zamierzają się nimi stać, zapewne nie popełnią błędu, wybierając Binance. Życzymy powodzenia!

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%