Zamknij
REKLAMA

Systemy transakcyjne, które zadowolą każdego akcjonariusza

08:39, 17.01.2022 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonowanie na rynku giełdowym z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Finansowe zawiłości i zależność od ogromnej puli czynników, sprawiają, że nieumiejętne zarządzanie akcjami może przynieść straty. Istnieje wiele sposobów, czy systemów, które zdecydowanie sprzyjają poruszaniu się wśród finansowych niuansów. Systemy transakcyjne, które są niezwykle pomocne m.in. na giełdzie, powstały już w latach 60 XX wieku. Są to zatem narzędzia, które stanowią must have dla wielu finansistów.


Czym są systemy transakcyjne?

Jak nazwa wskazuje jest to zbiór narzędzi, które służą do przetwarzania transakcji. Są wykorzystywane nie tylko na giełdzie, ale także m.in. w systemach informatycznych banków. Jest to dość ogólna definicja. W szerszym znaczeniu zajmują się przetwarzaniem danych, biorą udział w operacjach oraz transakcjach. Analizują one wszelkie wydarzenia na rynku, często bez naszej obecności, a także je ewidencjonują. Korzystanie z ich pomocy może zdecydowanie poprawić naszą sytuację na rynku finansowym.


Najlepsze systemy na rynku akcji.

Giełda jest miejscem, gdzie większość startegii znajdzie zastosowanie. Jednym z takich rodzajów jest trading pozycyjny. Pozwala on na pracę według taktyki długoterminowej. Opiera się ona na poszukiwaniu początków trendu, a następnie utrzymaniu transakcji do momentu, kiedy zostanie odwrócona po raz drugi.

Zostając w temacie trendów, popularnym jest także trend following. Business Insider w wyczerpujący sposób przedstawił działanie tego rodzaju narzędzia. Skupia się ono przede wszystkim na śledzeniu krótko-, średnio-, a także długoterminowych ruchów. Z kolei strategia swing tradingu opiera się na krótkoterminowych ruchach cen.

Price Action skupia się natomiast na śledzeniu śladów, jakie na rynku zostawiają po sobie ceny. Na podstawie wartości możemy zbudować wykres i w ten sposób przyjrzeć się mechanizmowi zmiany ceny. Często wybór systemu transakcyjnego wymaga dłuższych analiz. Odwiedzić giełdę możemy także w domowym zaciszu, w internecie dostępne są akcje online, co pomoże zaoszczędzić czas i co najważniejsze, możemy bez presji podjąć decyzję na temat systemu transakcyjnego, który sprawdzi się nam najlepiej.


Inwestuj bezpiecznie.

Korzystanie z akcji online niesie za sobą pewne ryzyko. W Internecie nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy nie zostaniemy ofiarami ataku wirtualnych przestępców. Korzystanie z programów chroniących oprogramowanie, jak i naszą przeglądarkę, pozwalają do zera zminimalizować ryzyko oszustwa. Nie należy korzystać z publicznych sieci WI-FI oraz nie otwierać podejrzanych stron internetowych.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%