XVII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery za nami. XVII edycja była jednocześnie powrotem do dwudniowego wydarzenia: Targów Edukacyjnych oraz Targów Pracy i Kariery. Wydarzenie przyciągnęło zarówno uczniów i młodzież oraz osoby poszukujące pracy lub nowych wyzwań zawodowych.
Dwudniowe wydarzenie w Centrum Konferencyjnym TBS przy ul. Dąbrowskiego 8 rozpoczęły piątkowe Targi Edukacyjne, skierowane do młodych osób, poszukujących swojej drogi zarówno edukacyjnej jak i zawodowej. Jak zwykle, na młodzież czekały oferty szkół ponadpodstawowych oraz uczelni.
Gościem specjalnym Targów Edukacyjnych była Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, która przygotowała trzy stoiska tematyczne:
Dodatkowo w Sali Miejskiej odbyły się wykłady dra Artura Urbaniaka z Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile pod tytułem "Dlaczego warto dbać o swój rozwój", w którym wzięły udział setki zainteresowanych uczniów.
Młodzież, która przybyła na targi, mogła się również zapoznać ze Strefą Rzemiosła, przygotowaną przez Cech Rzemiosł Różnych. Przedstawiono m.in. takie zawody jak elektryk, piekarz/cukiernik czy fryzjer. Dodatkowo młode osoby mogły skorzystać z doradztwa zawodowego, a całe klasy wzięły udział w testach kompetencji zawodowych, co może pomóc w określeniu dalszej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej.
Sobota natomiast była dniem Targów Pracy i Kariery pod patronatem senatora RP Adama Szejnfelda. Było to wydarzenie dla osób poszukujących pracy lub chcących nadać nowy kierunek swojej karierze. Na uczestników czekali przedsiębiorcy z subregionu pilskiego w tym sponsorzy XVII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery, którymi byli: Colours Factory, Kolorama, Thule, Signify.
- Subregionalne Targi Pracy i Kariery są istotne zwłaszcza w tych czasach, kiedy tak naprawdę od mocy naszych relacji, od siły naszej współpracy, zależy to jak sobie poradzimy. Sądziliśmy, że to zaskoczenie w postaci pandemii, to wszystko co może się zdarzyć, okazuję, że może znacznie być trudniej. W tych czasach tym bardziej musimy polegać na sobie i wzajemnie rozumieć - powiedziała Beata Dudzińska, zastępca Prezydenta Miasta Piły
Dodatkowo na wszystkich poszukujących pracy czekali doradcy zawodowi, wspierali w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV czy list motywacyjny. W związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie, a co za tym idzie powiększającą się liczbą uchodźców przybywających do Polski, poszukujących pracy także w Pile, organizatorzy XVII PIlskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery przygotowali strefę ofert pracy także w języku ukraińskim.
Na osoby, które przybyły z Ukrainy czekali tłumacze języka ukraińskiego, a dla tych, którzy nie mogli pozostawić dzieci w domu, aby móc wziąć udział w Targach Pracy i Kariery, zorganizowano Strefę Malucha, gdzie można było je zostawić pod opieką i nadzorem opiekunów przedszkolnych oraz psycholog z językiem ukraińskim.
Na Targach Pracy i Kariery obecne było również Centrum Integracji Cudzoziemców w Pile, które m.in. prowadziło zapisy na kurs języka polskiego oraz udzielało doradztwa prawnego. Oferty pracy w Pile prezentowała również Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, będąc jednocześnie partnerem wydarzenia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz