Zamknij
REKLAMA

Powstaje strategia ZIT MOF Piły - kompleksowa odpowiedź na potrzeby samorządów

08:20, 18.06.2022 | Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

Trwają prace samorządów północnej Wielkopolski związane ze staraniami o dofinansowanie zewnętrzne planowanych do realizacji inwestycji i działań społecznych w perspektywie najbliższych 7 lat.

Współpracę w ramach projektu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły podjęły: miasto Piła jako lider ZIT, gmina miejska Chodzież, gmina Chodzież, miasto i gmina Kaczory, gmina i miasto Krajenka, gmina Szydłowo, miasto i gmina Trzcianka, gmina i miasto Ujście, miasto i gmina Wysoka, miasto Złotów oraz gmina Złotów.

W trakcie opracowania jest wspólna strategia ZIT MOF Piły, w której zostaną określone główne kierunki i cele współpracy, a także przedsięwzięcia przewidziane do realizacji o charakterze zintegrowanym i ponadlokalnym. Mają to być zadania odpowiadające w sposób kompleksowy na potrzeby rozwojowe i problemy samorządów MOF Piły.

Dofinansowanie ich realizacji mają zapewnić m.in. środki finansowe przewidziane w programie Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 w wysokości ponad 23,5 mln euro. Część przedsięwzięć ma być finansowana z innych dostępnych w tym okresie programów unijnych i krajowych.

24 maja br. odbyło się spotkanie w Pile dotyczące zasad współpracy. Kolejne odbyło się w tym tygodniu w Urzędzie Gminy i Miasta Krajenka - omawiano na nim m.in. pierwsze propozycje przedsięwzięć do ujęcia w strategii ZIT.

Dokument jest opracowywany przy wsparciu konsultantów zewnętrznych firmy LPW Sp. z o.o. z Katowic.

Zakończenie prac nad strategią ma nastąpić do końca 2022 roku.

(Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%