Zamknij
REKLAMA

Projekt domu z drewnem na elewacji

07:53, 07.11.2017 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Drewniana elewacja wygląda bardzo efektownie i obecnie jest wybierana coraz częściej do wykańczania budynków, w tym domów jednorodzinnych.

Drewniana elewacja wygląda bardzo efektownie i obecnie jest wybierana coraz częściej do wykańczania budynków, w tym domów jednorodzinnych. Najczęściej drewno układane poziomo stanowi efektowny element nowoczesnych domów, ale również możemy dobrać je do innych stylów architektonicznych. Co powinniśmy wiedzieć wtedy, gdy chcemy zdecydować się na projekt domu z drewnem na elewacji?

Gdy przeglądamy dostępne w internecie gotowe projekty domów jednorodzinnych, możemy zauważyć, że bardzo wiele z nich posiada także wykończone drewnem elewacje. Obecnie to bardzo modny sposób na uzyskanie nieprzeciętnego wyglądu bryły budynku. Jak wspomnieliśmy, głównie drewno uzupełnia domy nowoczesne, ale nie jest to regułą.

Najczęściej stosuje się specjalne panele drewniane wykańczane tak, aby dobrze radziły sobie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Układane są one na poszczególnych ścianach budynku, dlatego najczęściej nie pokrywają całkowicie jego elewacji - widać to na projektach domów i efekt jest bardzo atrakcyjny. Zwykle umieszcza się je na ścianie frontowej, przy wejściu, także przy tarasie.

Jakie drewno stosowane jest na elewacje?

Do wyboru mamy różne rodzaje desek wykonanych przeważnie z drewna świerkowego, sosnowego, modrzewia syberyjskiego, aby wspomnieć o kilku gatunkach. Gdy kupujemy deski elewacyjne, będziemy musieli zwrócić uwagę na pochodzenie materiału. Najlepiej wybierać te od certyfikowanych, sprawdzonych producentów, ponieważ wtedy materiał ten będzie trzymał swój wymiar i będzie wyróżniał się długą żywotnością. To między innymi zasługa specjalnego procesu suszenia drewna, aby miało ono właściwą wilgotność.

Możemy zakupić drewno od razu poddane procesowi impregnacji, ale często możemy spotkać się ze wskazaniem, że lepiej wybrać to nieimpregnowane. Wtedy możemy łatwo sprawdzić jakość drewna, ponieważ pod impregnatem łatwiej ukryć jego ewentualne wady. Potem we własnym zakresie malujemy drewno impregnatem – w sprzedaży znajdziemy impregnaty w różnych kolorach. Musimy przy tym pamiętać, że aplikację środków będziemy musieli powtarzać co 3-5 lat.

Fot. Stylowe małe domy z Pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html

 
Co zamiast drewna?

Alternatywnym rozwiązaniem jest wybranie elementów wykonanych ze styropianu, który potrafi imitować drewno. Wówczas efekt nie jest wprawdzie tak naturalny jak w przypadku drewna zwykłego, ale pozwala nam ograniczyć koszty realizacji i taka elewacja nie wymaga regularnej konserwacji.

Wobec tego jeżeli chcemy wybrać projekt domu z drewnianą elewacją, mamy przed sobą wiele ciekawych propozycji. Można sprawdzić je już teraz przez internet!

(artykuł promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone