Zamknij
REKLAMA

Pełna kontrola nad firmową flotą

14:16, 13.02.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Monitoring pojazdów staje się coraz popularniejszy na światowych rynkach. Jakie korzyści może dawać przedsiębiorcom?

Badania przeprowadzone przez ośrodek badawczy ABI Research dowodzą, że światowy rynek monitorowania pojazdów już w 2008 roku przekroczył już 9,5 miliona użytkowników (źródło: http://www.lokalizacja.info/pl/transport/floty-samochodowe/polski-rynek-telematyczny-w-2010-roku-przekroczy-wartosc-200-mln-zl.html#.WoLmZuciGUl). Popularność tej usługi wzrasta z roku na rok, ciesząc się szczególnym powodzeniem wśród właścicieli firm transportowych i logistycznych.

Na czym to polega?

Nowoczesny monitoring pojazdów to jedno z zastosowań telemetrii, czyli dziedziny komunikacji zajmującej się zdalnym pomiarem różnorakich parametrów. Montowane w samochodach służbowych wideorejestratory nagrywają przebieg trasy pojazdu. Dzięki temu przedsiębiorca może uzyskać wiele cennych informacji dotyczących m.in. specyfiki jazdy konkretnego pracownika. Sprzęt rejestrujący różni się w zależności od tego, jakiemu celowi ma służyć - użytkownikowi prywatnemu bardziej niż kamera szerokokątna przyda się np. wideorejestrator umożliwiający nagrywanie materiału w rozdzielczości Full HD. Wiele informacji o różnych modelach sprzętu służącego do monitorowania pojazdu znaleźć można na stronie: https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/.

Dlaczego warto?

Wdrożenie do firmy technologii tak innowacyjnej jak telemetria daje wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość znacznej redukcji kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Może się okazać, że wystarczy zoptymalizować trasy pokonywane przez niektórych kierowców, by zaoszczędzić na czasie i paliwie, a w niektórych przypadkach również na kosztach naprawy pojazdów będących wynikiem stłuczek spowodowanych np. jazdą ze zbyt dużą szybkością. Przy okazji kontrola nad trasami z pewnością ułatwi koordynowanie działań całej firmy i - jak słusznie wskazują specjaliści od Vehicle Tracking - sprawi, że sami kierowcy będą przykładać większą uwagę do stylu jazdy. Możliwość śledzenia pojazdów w czasie rzeczywistym jest również nieoceniona w razie wypadku lub kradzieży samochodu - bywa, że nagranie z wideorejestratora staje się dowodem w sądzie.

Samochodów służbowych wciąż przybywa, a według szacunków ekspertów liczba firm korzystających z telemetrii ma stale rosnąć. Tym bardziej warto trzymać rękę na pulsie!

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone