Zamknij
REKLAMA

Lekkoatleci Gwdy tuż za Poznaniem i Gryfinem

14:13, 11.03.2018 | Zbigniew Łapacz
REKLAMA
Skomentuj

Młodzi lekkoatleci PLKS "Gwda" Piła udanie zainaugurowali sezon sportowy 2018 w cyklu imprez wliczanych do punktacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

W Białogardzie zawodnicy wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych. Łącznie wywalczyli 6 punktów, zajmując w klasyfikacji drużynowej wysokie trzecie miejsce. W stawce startujących ponad 40 klubów ulegli jedynie AZS Poznań i Hermesowi Gryfino. Indywidualnie błysnął talentem Miłosz Czechowicz (na zdjęciu), który w biegu na 3000 m wywalczył brązowy medal. Na dorobek punktowy klubu zapracowali ponadto dziesiąty w biegu na 3000 m Norbert Śliwiński, dwunasty Bartosz Czyż w tym samym biegu, czternasta w biegu na 2500 m Natalia Kowalska i piętnasty na 2000 m Tymoteusz Wotzka.

Kilku zawodnikom "Gwdy" nieznacznie zabrakło do wywalczenia miejsc punktowanych. Siedemnaste miejsce zajął Hubert Kuchta w biegu na 2000 m, dziewiętnasta w biegu na 1500 m była Antonina Kopka, natomiast Samanta Kasprzak w tym samym biegu była dwudziesta.

Dorobek punktowy w Białogardzie zapewne mógłby być jeszcze większy, gdyby nie absencja kilku zawodników, którzy zostali w ostatniej chwili wycofani ze względu na choroby.

W najbliższy weekend lekkoatleci "Gwdy" wystartują w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się na trasach biegowych w Żaganiu.

(Zbigniew Łapacz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone