Zamknij

Maturzystki gwardzistki rywalizowały w Raciborzu

17:58, 07.07.2019 fp Aktualizacja: 18:09, 07.07.2019
Skomentuj

W miniony weekend w Raciborzu odbyły się lekkoatletyczne  mistrzostwa  Polski w kategorii U20. Wzięło w nich udział ponad 1200 uczestników, w tym pilscy gwardziści, którzy powrócili z brązowym medalem oraz czwartym, siódmym i siedemnastym  miejscem.

Brąz w chodzie na 10 km zdobyła Marta Kamińska. Podopieczna trenera Rajewicza była jedną z faworytek do medalu - nie zawiodła oczekiwań i na mecie zameldowała się na trzecim miejscu z czasem 54:02,43 sek.

Tuż za podium, bo na czwartym miejscu, z czasem 54.92 sek. po emocjonującym biegu uplasowała się Susane Lachele.

Do finału zakwalifikowała się też Martyna Czachowska w rzucie oszczepem, zajmując siódma pozycję wynikiem 37,18 m.

Siedemnasta na 100 m przez płotki dobiegła do mety Kaja Smoleń z czasem 15,37 sek. Klub Gwardia wzbogacił się też o 26 punktów. do współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Po mistrzostwach został też ogłoszony skład na Mistrzostw Europy, które od 18 lipca zaczną się w Boras (Szwecja). Wystartuje tam Susane Lachele, która pobiegnie na 400 m i w sztafecie 4x400 m.

Na pochwałę zasługuję fakt, że wszystkie zawodniczki to tegoroczne maturzystki, które zdały ten egzamin i nie przeszkodziło to im w starcie i dobrym występie na mistrzostwach.