Zamknij
REKLAMA

Adam Stodolski brązowym medalistą w Rybniku

20:38, 20.09.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Adam Stodolski zdobył dzisiaj brązowy medal Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo, które odbywają się w Rybniku.

Dla podopiecznego trenerów Józefa i Tomasza Jopków jest to pierwszy medal wywalczony w gronie seniorów. Adam, na co dzień reprezentujący klub "Leśnik" Kaczory, jest aktualnym mistrzem Polski juniorów; w 2020 roku zostały mu jeszcze starty w kategorii juniora.

- Jest to dla nas historyczny medal, albowiem Adam jest pierwszym zawodnikiem wśród mężczyzn z naszych klubów, który w kategorii seniora zdobył medal mistrzostw Polski - podkreślają trenerzy zawodnika.

Z teamu Jopków startowało jeszcze dwoje zawodników: Katarzyna Wiszniewska (trzykrotna medalistka mistrzostw Polski seniorek), która ostatecznie zajęła siódme, punktowane miejsce, oraz Beniamin Podemski, który zakończył walki na etapie eliminacji.

- Znając charyzmę Kasi możemy przypuszczać, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała. Natomiast Beniamin jest jeszcze młodzieżowcem i na pewno za rok stanie do walki o medale. A już jutro trzymamy kciuki za Paulę Kułagę - zapowiadają Józef i Tomasz Jopkowie.

Sponsorem Adama Stodolskiego jest Stanisław Pirch, właściciel Pralni "SONIA" w Pile. Trenerzy dziękują też wójtowi Brunonowi Wolskiemu za przychylny klimat dla judo w gminie Kaczory.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA