Zamknij
REKLAMA

Marszałek Woźniak wręczył stypendia sportowe

07:53, 13.11.2019 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu już po raz osiemnasty zostały wręczone stypendia sportowe samorządu województwa wielkopolskiego, które otrzymało pięcioro sportowców z niepełnosprawnościami oraz 60 w kategorii wiekowej juniora i młodzieżowca.

- Możliwość udzielenia Państwu wsparcia sprawia nam satysfakcję. Po raz pierwszy chcemy uhonorować także tych sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom na arenie sportowej mają już kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kieszeni. Chcemy ich wspomóc w tym okresie przygotowań, który jest bardzo intensywnym czasem - czasem wytężonej pracy, który rodzi także finansowe zobowiązania. Mam nadzieję, że ta nasza cegiełka nieco ten proces przygotowań ułatwi. Ale przede wszystkim chcę dziś pogratulować przepustek do zmagań olimpijskich. Przy tej okazji chcemy też życzyć powodzenia! Najbardziej nas cieszy to, że część z Państwa wspieraliśmy już na wcześniejszym etapie karier sportowych, z pomocą stypendiów samorządu województwa wielkopolskiego, a teraz świętujecie sukces! - mówił marszałek Marek Woźniak

Jedną z laureatek stypendium samorządu wojewódzkiego została zawodniczka Gwardii Piła Susane Lächele.

- Cieszę się, że mogłem osobiście razem z marszałkiem Markiem Woźniakiem przekazać odpowiednie dokumenty, złożyć podziękowanie za wyniki w kończącym się sezonie i pogratulować zawodniczce stypendium. Razem z trenerem Romanem Marciniakiem trzymamy kciuki i liczymy na dużą niespodziankę dla północnej Wielkopolski w przyszłym sezonie - mówił Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Stypendia sportowe trafiły do zawodników reprezentujących 15 dyscyplin sportowych, zrzeszonych w 26 klubach sportowych.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Stara GwardiaStara Gwardia

2 0

Gratulacje dla Susane i Romana!!! Brawo Gwardia ! 17:19, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA