Sześć medali dla lekkoatletów "Gwdy" w Żerkowie

07:52, 29.09.2020 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła

Lekkoatleci PLKS "Gwda" Piła wzięli udział w Memoriale im. Bernarda Kobielskiego, który odbył się w Żerkowie koło Jarocina.

Impreza ta jest wliczana do wojewódzkiego współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i przeznaczona jest dla młodzików z rocznika 2006 i młodszych.

Świetnie w tych zawodach zaprezentowali się młodzi lekkoatleci pilskiej "Gwdy", którzy w punktacji zespołowej zajęli wysokie trzecie miejsce.

Indywidualnie zdobyli sześć medali. Najbardziej wartościowy rezultat uzyskał zwycięzca biegu na 600 m Oliwier Kamiński - 1:33,03 (na zdjęciu). Pozostałe medale zdobyli: srebrne - Agata Łańska, bieg na 1000 m - 3:20,27, Jan Gański w skoku wzwyż - 155 cm, Aleksandra Astapczyk w skoku w dal - 4,55 m, brązowe - Krzysztof Kuczyński w pchnięciu kulą - 9,28 m, Ignacy Adler w rzucie oszczepem - 35,50 m.

Bliscy zdobycia medalu z dobrymi wynikami byli: 11-letnia Katarzyna Kaczmarek w biegu na 300 m - 47,99 sek., 13-letnia Zuzanna Musiał na tym samym dystansie - 47,95 sek. oraz 13-letni Hubert Margowski w biegu na1000 m - 3:12,37.