Zamknij
REKLAMA

W maju pobiegną wilczym tropem

08:16, 06.04.2021 | Organizatorzy Biegu Wilczym Tropem
Skomentuj
REKLAMA

Na 15 maja przeniesiono VI edycję Biegu Tropem Wilczym w Pile. Na liście startowej jest już 550 chętnych.

Od samego początku bieg organizowany jest w lesie, a jego symbolem jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Nowy termin wydarzenia pozwala na jeszcze bliższe obcowanie z przyrodą.

Na biegaczy - podobnie jak w ubiegłym roku - będą czekać dwie trasy o różnych dystansach. Pierwsza - bieg główny na dystansie 1963 metrów - została zaplanowana wokół Jeziora Piaszczystego. Mile widziani są też spacerowicze czy miłośnicy nordic walking, gdyż ten niewielki dystans jest w stanie pokonać każdy. Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal.

Biegacze będą mogli rywalizować na dystansie 5 km. Tu dla trzech pierwszych zawodników zostały przygotowane wyjątkowe puchary. Rok temu bieg wygrał Jakub Filipak, drugi był Grzegorz Woźniak, a trzeci Marcin Wojtania po znakomitej rywalizacji na ostatnich metrach z Michałem Frankowskim.

W zeszłym roku padł rekord frekwencji i na linii startu dwóch biegów stanęło łącznie ponad 900 uczestników. Nie mogliśmy postąpić inaczej i w tym roku poprosiliśmy centralę Tropem Wilczym o dokładnie taką samą liczbę pakietów startowych. Wszystko po to, by każdy miał możliwość zdobycia kolejnej części medalu, który w 2022 roku złoży się w całość z trzech ostatnich edycji.

W ostatnich dniach udało nam się rozpocząć współpracę z wielkimi sportowcami naszego regionu, którzy są dobrze znani w naszym kraju oraz na arenie międzynarodowej. Jako organizatorzy chcemy promować takie wartości w sporcie jak determinacja, uczciwość, ambicja, pokora oraz konsekwencja. Właśnie takie cechy mają nasi ambasadorzy Biegu Tropem Wilczym w Pile którymi są: Mikołaj Tobera (mistrz Polski seniorów w boksie z 2018 roku), Remigiusz Olszewski (tegoroczny mistrz Polski w biegu na 60 m oraz 100 m oraz 6. zawodnik na halowych mistrzostwach Europy 2021), Tomasz Gapiński (7 medali drużynowych mistrzostw Polski na żużlu, w tym 3 złotych, brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu z 2015 roku), Marcin Wójcik (zawodnik MMA, od 2019 roku mistrz organizacji Gladiator Arena, a od 2020 roku mistrz organizacji FEN, w kategorii półciężkiej jest 3. zawodnikiem w kraju), Dawid Siek (zawodowy mistrz Polski w kickboxingu 2020 roku).

Każdy z ambasadorów zadeklarował swój udział w biegu, więc będzie znakomita okazja rywalizować z najlepszymi.

Zapisy online na bieg oraz regulamin znajdują się pod linkiem, profil biegu na Facebooku.

Cena za pakiet startowy w tej chwili to 40 zł, obowiązuje do końca kwietnia. W maju wzrośnie do 50 zł. Każdy uczestnik biegu otrzyma t-shirt z wizerunkiem bohatera Armii Krajowej, wyjątkowy medal na mecie oraz gadżety patriotyczne i sponsorskie. Jak co roku na wszystkich uczestników po biegu będzie czekać poczęstunek oraz loteria fantowa, w której do wygrania, poza nagrodą główną (niespodzianką), będą książki historyczne, bony na pizzę, karnety na siłownie oraz vouchery na zakupy do marketu budowlanego.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny, aby aktywnie spędzić dzień 16 maja nad jeziorem Piaszczystym w Pile.

(Organizatorzy Biegu Wilczym Tropem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jan KowalskiJan Kowalski

0 0

No,może nie będę oryginalny (bo gdzieś już to słyszałem), ale w Schneidemuhl biegać powinni raczej szlakiem Wehrwolf-u 20:31, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%