Zamknij
REKLAMA

Xavier Rzeszut po raz został mistrzem Polski!

20:38, 06.06.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Pięcioro zawodników klubu Sporty Walki Piła - Xavier Rzeszut, Anita Leniec, Julia Janicka, Oliwia Natoniewska i Klaudia Mikołajewska - wzięło udział w Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu w formule light contact.

Impreza w Bałtowie zgromadziła ponad 300 zawodników z całej Polski. Po dwóch dniach ciężkich zmagań i wielu stoczonych pojedynkach do Piły trafiły dwa medale.

Xavier Rzeszut po czterech znakomitych walkach, w których zdecydowanie zdominował rywali, zdobył złoty medal i - mimo młodego wieku - już czwarty raz w karierze został mistrzem Polski. W finale pokonał Kamila Mączkowskiego z Zamka Kurzętnik.

Kolejny medal w karierze zdobyła również Klaudia Mikołajewska, która tym razem wystąpiła w wyższej kategorii wagowej. Ostatecznie do Piły wróciła z brązowym medalem.

Bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie najmniej doświadczona Oliwia Natoniewska, której do medalu zabrakło 30 sekund. Prowadząc wysoko walkę na punkty wykonała nielegalną technikę i w końcówce walki została zdyskwalifikowana przez sędziów.

W pierwszej fazie rozgrywek odpadły pozostałe zawodniczki - Anita Leniec i Julia Janicka.

 

Dla sekcji kadetów był to już ostatni występ w pierwszej części roku. Natomiast już w czwartek seniorzy i juniorzy Sportów Walki Piła wyjadą do Legnicy, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza roku w krajowym kickboxingu - Mistrzostwa Polski K1.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%