Halowe mistrzostwa w Toruniu udane dla gwardzistów

08:38, 24.01.2023 fp

Grad medali dla zawodników "Gwardii" podczas halowych mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce.

W pięknej hali w Toruniu gwardziści osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Złoty medal w kategorii U-20 w biegu na 400 m zdobyła Wiktoria Pawlik z czasem 1:04.22. Zawodniczka wystartowała też w biegu na 60 m i z nowym rekordem życiowym 8,27 sek. uplasowała się tuż za podium - do brązowego medalu zabrakło jej 0,06 sek.

Bardzo dobrze wypadły też pozostałe gwardzistki: Weronika Bogdańska w kategorii U-14 w biegu na 200 m z czasem 27,20 sek. zajęła drugie miejsce, wywalczając srebrny medal.

W konkurencji pchnięcie kulą 3 kg w kategoria U-18 Iga Smoleń zdobyła wicemistrzostwo naszego województwa z wynikiem 11.80 m. To dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem letnim. W tej samej konkurencji z wynikiem 8,17 m, lecz w kategorii U-14, jej koleżanka również sięgnęła po srebro.

Utalentowana Lena Witos skoczyła w dal na odległość 450 cm, zdobywając srebrny medal.

Dobrze zaprezentowali się także pozostali zawodnicy Gwardii, zajmując wysokie miejsca tuż za podium w biegach na 60 m: Anna Budra - 8.76 sek.; Sandra Michalak - 9.08 sek.; Wojciech Markiewicz - 7.79 sek.; Maria Jaciniacka - 9.12 sek.; Alicja Markiewicz - 9,46 sek; Oliwia Skwarek - 9.57 sek.

Martyna Grabowska w biegu na 300 m miała czas 45.08 sek.

Cieszy fakt, że zawodnicy "Gwardii" Piła, mimo braku hali lekkoatletycznej, zdobywają tak wysokie miejsca. Wyniki te to owoc pracy trenerskiej Jarosława Chwałka i Romana Marciniaka.