KS Piła vs UKS ZSMS Poznań 3:0

11:15, 29.01.2023 Adrian Wyrzykiewicz Aktualizacja: 11:34, 29.01.2023
Skomentuj fot. Dariusz Trojanowski fot. Dariusz Trojanowski

Zawodniczki Klubu Siatkarskiego Piła wróciły do rozgrywek ligowych po niespełna miesiącu przerwy. Wczoraj na własnym parkiecie zmierzyły się z drużyną UKS ZSMS Poznań.

Rywalki pilanek plasowały się na 7 miejscu w tabeli 2 Ligi Kobiet grupy 1. Poprzednie spotkanie obu drużyn odbyło się w Poznaniu, tam miejscowy UKS "urwał" seta naszym zawodniczkom. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 na korzyść Klubu Siatkarskiego Piła.

Tym razem pilanki po serii świetnych wymian pokonały drużynę ze stolicy Wielkopolski w trzech setach (25:13 25:18 25:8). Utrzymały tym samym pozycję lidera oraz 9-punktową przewagę nad Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki, zajmującą drugie miejsce.

Warto podkreślić, że drużyna z Grodu Staszica do tej pory w 14 rozegranych meczach straciła zaledwie trzy sety. Taki fakt definitywnie wskazuje faworyta do walki o awans do 1 Ligi Kobiet.

Następny mecz już 11 lutego w Pile. Piła będzie gościć drużynę z Jankowa Przygodzkiego.