Dobry start zawodników "Gwdy" w Poznaniu: dwa medale i 18 punktów

19:44, 08.09.2024 Zbigniew Łapacz Aktualizacja: 19:46, 08.09.2024
Skomentuj Medaliści Kaja Drobczyńska i Mateusz Potecki Medaliści Kaja Drobczyńska i Mateusz Potecki

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Poznaniu.

W trudnych warunkach, podczas upalnej pogody młodzi lekkoatleci „Gwdy” zdobyli dwa medale i kolejne 18 punktów w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

Złoty medal w rzucie oszczepem wywalczył Mateusz Potecki, uzyskując znakomity wynik 47,34 m, bijąc tym samym o ok. 4 metry swój rekord życiowy.

Srebrny medal w skoku wzwyż zdobyła Kaja Drobczyńska z wynikiem 155 cm.

Pozostałe punktowane lokaty zajęli: 6 m. - Marcelina Kaczmarek, bieg na 600 m - 1:43,48; 7 m - sztafeta 4 x 100 m: Szymon Ryczek, Kacper Walewski, Oliwier Brzeziński, Szymon Dombetzki - 53,04 sek.; 8 m - Mateusz Potecki, pchnięcie kulą - 10,05 m; 9 m - Oliwier Brzeziński, wieloskok - 10,71 m; Oliwier Kanigowski, rzut dyskiem - 33,14 m; Szymon Ryczek, bieg na 600 m - 1:40,79; 10 m -Michał Barczyński, bieg na 600m - 1:41,26.

Jak do tej pory lekkoatleci „Gwdy” zdobyli w sumie 47 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Liczą jeszcze na znaczący dorobek punktowy na Przełajowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w listopadzie na trasach przełajowych w Bytomiu.

Kilku najlepszych zawodników „Gwdy” wystartuje w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Białymstoku.