Zamknij

Brązowy medal Dawida Borowika w Toruniu

08:09, 12.02.2018 Zbigniew Łapacz
Skomentuj

Lekkoatleci pilskiej Gwdy sezon sportowy 2018 rozpoczęli bardzo udanie od startu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które przez trzy dni odbywały się w Toruniu.

Bohaterem w ekipie Gwdy był Dawid Borowik, białośliwianin, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego. Dawid w świetnym stylu wywalczył brązowy medal w biegu na 300 m w kategorii juniora młodszego, ustanawiając przy tym bardzo wartościowy rekord życiowy 35,09 sek. Tym samym wypełnił kryteria Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Kadry Narodowej Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Buenos Aires. Zawodnik Gwdy ma realne szanse startu indywidualnego na 400 m i sztafecie 4x400 m.

Przynależność do czołówki krajowej potwierdził utalentowany Piotr Konek, który w chodzie na 5000 m juniorów młodszych zajął wysokie 5 miejsce z rezultatem 28:02,59. To samo można powiedziecie o Radosławie Sójka, który w chodzie na 5000 m juniorów był siódmy (26:41,59) oraz Agacie Trzaskalskiej, zwyciężczyni finałowego biegu B, która zajęła w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce w biegu płotkarskim na 60 m z wynikiem 9,03 sek.

Dobrze w Toruniu zaprezentowali się pozostali zawodnicy "Gwdy": Miłosz Szmyt zajął dziesiąte miejsce w chodzie na 5000 m juniorów (29:37,19), czternasta w biegu na 2000m juniorek młodszych była Hanna Krajewska (7:05,28), 24. miejsce zwarty w biegu na 2000 m juniorów młodszych zajął ,Mieszko Tobera (6:02,07).