Zamknij
REKLAMA

Ważne zwycięstwo koszykarek Basketu z Ostrowem

16:48, 12.02.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego podejmowały na własnym parkiecie drużynę UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski - bezpośredniego rywala o zajęcie trzeciego miejsca w tabeli mistrzowskiej województwa wielkopolskiego, dającego awans do dalszej fazy rozgrywek strefowych z woj. zachodniopomorskim.


Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana - z jednej jak i z drugiej strony na zmianę wpadały punkty. Po 20 minutach gry pilanki prowadziły 32-27. Przebudzenie nastąpiło w trzeciej kwarcie, gdzie baskeciary zaczęły dobrze bronić na całym boisku, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 2 punktów przez 10 minut, przy tym rzucając rywalkom 17 oczek.

Enea Basket Piła rozpoczął czwartą kwartę z 20-punktowym prowadzeniem, którego nie oddał do końca meczu i odniósł ważne zwycięstwo z konkurentem o awans do fazy strefowej.

W pilskim zespole prym w zdobywaniu punktów w głównej wiodły Zuzanna Gniot, kapitan zespołu Alicja Bąbińska oraz Amelia Porębska.

Enea Basket Piła - UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 60-41 (15-13, 17-14, 17-2, 11-12).

W meczu wystąpiły: Zuzanna Gniot 16 pkt, Alicja Bąbińska 11, Amelia Porębska 9, Natalia Piątek 6, Julia Kowalska 5, Klaudia Nielipowicz 5 (1x3pkt), Natalia Szarejko 4, Wiktoria Zbonik 2, Klaudia Kobiałko 2, Weronika Wełniak, Weronika Nadskakuła, Michelle Chura Quispe.

- Cieszę się ze zwycięstwa z trudnym rywalem, z którym rywalizujemy o awans do fazy strefowej, no i o zajęcie 3 miejsca w Wielkopolsce. Mimo zwycięstwa mam duży niedosyt po tym meczu, bo wiem, że dziewczyny stać na dużo więcej i ten mecz mogliśmy wygrać różnicą nawet 40-50 pkt. Nie wiem co się stało… dzisiaj na boisku było jakoś tak ospale. Albo dziewczyny są już zmęczone i dobrze się składa, że akurat idą ferie, na których zregenerują siły, bo na sam koniec szkolnej przerwy zimowej - 25 lutego - jedziemy na mecz rewanżowy do Ostrowa i tam nie będzie miejsca na takie błędy, jakie miały miejsce teraz na boisku. Albo brakowało koncentracji, motywacji. Po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy silni jako zespół. Większość dziewcząt punktuje, a nie do zatrzymania pod tablicami była „Ziuta” - Zuzanna Gniot, która zdobyła dzisiaj 16 punktów. Cieszy mnie postawa kapitan zespołu, której przed meczem powiedziałem, że musi brać ciężar gry na siebie i z tego zadania się wywiązała, bo zakończyła spotkanie z 11 oczkami. Gratulacje dziewczyny. Walczymy dalej! - mówi trener Tomasz Pochylski.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone