Zamknij
REKLAMA

Na kacu za kierownicą

12.11, 20.09.2022 KPP Wałcz Aktualizacja: 12.11, 20.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka i nieważne, czy mamy blisko do domu, że pojedziemy powoli i ostrożnie.

Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, a kierując pojazdem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. Tylko przez weekend policjanci z wałeckiej komendy zatrzymali ośmiu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu.

Niestety mimo wielu apelom i wydawałoby się dużej świadomości kierujących, wciąż na drogach policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymania osób, którzy kierując pojazdami w stanie nietrzeźwości stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa w komunikacji, doszło w trakcie rutynowych kontroli drogowych w gminie Wałcz i w gminie Człopa.

Wśród ośmiu kierujących był także zawodowy kierowca ciężarówki zatrzymany w godzinach wieczornych, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Siedmiu kierujących popełniło przestępstwo siadając za kierownicę po alkoholu, a jeden wykroczenie drogowe. Zatrzymany został również rowerzysta i motorowerzysta. U motorowerzysty urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało także wynik ponad promil alkoholu.

Kierujący  zaskoczony był wynikiem na alkomacie i zaprzeczał w rozmowie z policjantami, że spożywał alkoholu. Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.

Niestety dla niektórych alkohol nie stanowi żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem. Kierowca w czasie jazdy wykonuje proste czynności obsługi urządzeń w samochodzie. Reaguje na sytuację drogowe. Z pozoru łatwe czynności stają się problematyczne w przypadku spożycia alkoholu lub środków odurzających. Kac to nie tylko jedyna konsekwencja picia alkoholu lecz także dotkliwe kary. Konsekwencjami jazdy po alkoholu jest nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (utrata prawa jazdy), najtragiczniejsze co może się wydarzyć to spowodowanie wypadku w którym ucierpią niewinni ludzie.

Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta - reagujmy, nim będzie za późno! Zatrzymajmy nietrzeźwych kierowców zanim otrzymają zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub swoim zachowaniem doprowadzą do ofiar śmiertelnych na drodze.

 

(KPP Wałcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AnonimAnonim

1 2

Ja już kiedyś dzwoniłem to mi powiedzieli że mam sobie darować to po co reagować nie ma sensu 21:33, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vvvvvv

1 0

ty konfituro 💩👎 22:30, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%