Zamknij
REKLAMA

20 osób zatrzymanych. Wyłudzali VAT wystawiając "puste" faktury

08.59, 28.11.2022 Zespół Prasowy CBŚP
Skomentuj fot. CBŚ
REKLAMA

Funkcjonariusze z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji i pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku przeprowadzili działania na terenie województw pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego.

W działaniach wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy KAS i CBŚP z wielu zarządów terenowych Biura, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W wyniku blisko 50 przeszukań m.in. w 22 spółkach, funkcjonariusze zabezpieczyli dużą ilość dokumentacji, sprzęt elektroniczny, a także na poczet ewentualnych przyszłych kar mienie o wartości pół miliona złotych.

Z ustaleń śledztwa wynika, że gang działał na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego od roku 2018 i stworzył sieć spółek z branży budowlanej oraz spawalniczej.

Firmy te częściowo obracały fakturami nieodzwierciedlającymi rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, "robiąc" koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu podmioty te miały możliwość obniżenia należnego podatku VAT.

Śledczy ustalili, że grupa wystawiła nierzetelne faktury na kwotę ponad 23 mln zł, a uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku jej działalności to co najmniej 8 mln zł.

20 zatrzymanych osób doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie wszystkie osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwie kierowania tą grupą.

Pozostałe zarzuty dotyczyły popełnienia przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów oraz karnoskarbowych. Sąd tymczasowo aresztował 6 osób.

Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności, a sprawa jest rozwojowa.

(Zespół Prasowy CBŚP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

exKP PZPRexKP PZPR

1 0

Im ciemniej za oknem, tym bardziej wzrasta ciśnienie jednej bruzdy u skazańca. 🔥🔥🔥🔥 Musi se ulżyć przy klapwiaturze💩💩💩💩💩💩 - niechybnie tak będzie i tego wieczoru👎👎😡😡 Jak to u hejterskiego żula 15:31, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plemie pissuplemie pissu

1 1

zlikwidować vat i po problemie 😠 18:37, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1bruzdalemana1bruzdalemana

0 1

Bruzda ciśnie nie do wytrzymania 🔥🔥🔥🔥🔥 💩💩💩💩Oj, boli, boli to (prawdopodobnie najstarszego w Polsce) hejtera. Szczególnie ten wstyd, że w takim wieku takie CV sobie sprawił 77-letni starzec - i to na własne życzenie🤣🤣🤣🤣 19:51, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

2 1

I tak to przez lata Platfusów szło. Ale teraz się skończyło.
P.S: *%#)!& RUSKIE ŚCI.ERWA 👎🔥 06:42, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vvfdvvfd

0 0

leman na prezydenta ! 09:24, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%