Zamknij
REKLAMA

Broń palna, narkotyki i zakaz prowadzenia pojazdów

13:49, 04.06.2020 | mł. asp. Jędrzej Panglisz
Skomentuj fot. KPP w Pile
REKLAMA

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Pile podczas kontroli drogowej pod siedzeniem auta znaleźli broń palną marki Dreyse z okresu I i II wojny światowej.

Funkcjonariusze drogówki zauważyli samochód marki Ford Focus z pękniętą szybą i postanowili zatrzymać go do kontroli. Razem z kierowcą autem podróżowało trzech pasażerów, którzy nerwowo się zachowywali. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Okazało się, że 26-letni kierowca od blisko 2 lat ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pod siedzeniem 33-letniego pasażera policjanci znaleźli broń palną marki Dreyse, magazynek oraz 4 sztuki amunicji. Mężczyzna wyjaśnił, że pistolet znalazł podczas eksploracji powojennych bunkrów na Śląsku. Dodatkowo okazało się, że 19-letni pasażer tego pojazdu był w posiadaniu ponad 10 gramów amfetaminy.

Broń oraz magazynek wraz z amunicją zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego z zakresu badania broni oraz balistyki, a narkotyki trafiły do policyjnego depozytu.

Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Nielegalne posiadanie broni i amunicji jest zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(mł. asp. Jędrzej Panglisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA