Zamknij
REKLAMA

5 pijanych kierowców i ponad 120 wykroczeń

16:48, 14.09.2021 | st. sierż. Wojciech Zeszot
Skomentuj
REKLAMA

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, a także Posterunków Policji w Kaczorach, Ujściu i Wysokiej skupili swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach. Niestety wśród kierowców pojawiły się także przypadki nieodpowiedzialnego zachowania.

W ciągu zaledwie jednego weekendu policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 osób. Wśród nich znalazło się 5 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał 68-letni mężczyzna, który poruszał się po ulicach Piły pojazdem marki Opel. Jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 68-letniemu pilaninowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wśród kierowców zdarzyły się osoby, które poruszały się pojazdami nie posiadając do tego odpowiednich uprawnień. Ponadto ujscy policjanci ujawnili również 24-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który poruszał się Citroenem mimo wydanej wcześniej decyzji o cofnięciu uprawnień. Prowadzone przez funkcjonariuszy działania ujawniły ponad 120 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Kontrole wykazały także nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego pojazdów, przez co funkcjonariusze zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego tak, aby w konsekwencji ograniczyć występowanie niebezpiecznych sytuacji na drogach.

(st. sierż. Wojciech Zeszot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%