Zamknij
REKLAMA

Do czego służy folia holograficzna i jakie są jej zalety?

13:51, 11.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Folia holograficzna cieszy się coraz większą popularnością. Do różnych celów wykorzystują ją zarówno osoby prywatne, jak i chociażby drukarnie. Przedsiębiorstwa poligraficzne używają jej do druku i przygotowują dzięki niej np. efektowne etykiety na opakowania rozmaitych produktów. Czym jednak w zasadzie charakteryzuje się folia holograficzna i w jaki sposób można ją zastosować?


Czym jest folia holograficzna?

Folia holograficzna to jeden z typów sztucznego materiału. Znajduje się na niej specjalny trójwymiarowy obraz, który nanosi się odpowiednim laserem. Jej cechą charakterystyczną jest niepowtarzalny wygląd. Błyszczy się i mieni kolorami tęczy, co tworzy naprawdę spektakularny efekt.

Co istotne, istnieją różne folie holograficzne. Najczęściej umieszcza się na nich pojedynczy obraz, który powiela się w seriach. Ma on słabo określony kształt i nie tworzy żadnego sprecyzowanego wzoru. Zdarza się jednak, że na materiale syntetycznym znajdują się konkretne figury. Najczęściej są to kółka lub inne proste formy.


Do czego można wykorzystać folię holograficzną?

Folia holograficzna może mieć szerokie zastosowanie. Wykorzystuje ją chociażby branża beauty - przy jej użyciu można wykonać efektowne i przyciągające wzrok zdobienia paznokci. Tego typu materiał syntetyczny często stanowi także po prostu ciekawy element dekoracyjny, który jest częścią opakowań, kartonów czy torebek prezentowych. Przy jego pomocy można także bezpośrednio pakować upominki na różne okazje czy tworzyć kartki z życzeniami. Ze względu na mocno ozdobny charakter folii holograficznej, stosują ją także osoby wytwarzające produkty handmade.

Folie holograficzne są też bardzo często używane przez drukarnie. Wykorzystują one przede wszystkim ich dekoracyjne właściwości i tworzą przy ich użyciu etykiety. Mogą one znajdować się na opakowaniach różnorodnych towarów 0 najczęściej zdobią kosmetyki, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, artykuły spożywcze (np. słodycze czy słone przekąski), środki farmaceutyczne itp. Ponadto folie holograficzne sprawdzają się przy tworzeniu różnorodnych materiałów marketingowych.

Warto przy tym pamiętać, że folia holograficzna zastosowana na opakowaniu może mieć także formę plomby. Wówczas pełni funkcję ochronną. W kwestii zabezpieczenia umieszcza się ją także na takich przedmiotach jak karty płatnicze, banknoty, a także na opakowaniach płyt CD czy gier komputerowych. Widać więc wyraźnie, że można wykorzystać ją na bardzo wiele sposobów.


Jakie zalety ma folia holograficzna?

Największą zaletą folii holograficznej jest oczywiście jej oryginalny i przykuwający wzrok wygląd. Z tego względu jest doskonała, jeśli chodzi o przygotowywanie materiałów promocyjnych czy reklamowanie produktów. Opatrzone nią opakowania czy przedmioty szybko zwracają uwagę konsumentów i wzbudzają w nich zainteresowanie, wyróżniając tym samym dany towar na tle konkurencji. Ponadto folia holograficzna jest bardzo funkcjonalna. Przemawia za nią również jej stosunkowo duża uniwersalność.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%